Ołtarz Wniebowzięcia NMP

III Niedziela Adwentu / B

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Aktualności

14 grudnia 2014

1. Co roku trwa akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom a polegająca na rozprowadzaniu świec. Wigilia bez świecy Caritas to prawie jak Wigilia bez opłatka czy choinki. Świeca Caritas nie jest jednak kolejnym bożonarodzeniowym gadżetem. Jej nabycie to coś więcej niż wyłącznie ozdobienie świątecznego stołu blaskiem świecy, bo jest to gest miłosierdzia wobec potrzebującego człowieka. Ceny świec od kilku lat się nie zmieniły. Nie zmienił się również ich kształt i widnieje na nich oczywiście logo Caritas.
    Co ciekawe, „życie” świecy Caritas nie musi kończyć się wraz z zakończeniem wieczerzy wigilijnej. Wiele osób po wigilii zanosi świeczki na groby bliskich – żeby wypaliły się do końca. Ich płomień na cmentarzach to wyraz pamięci i gest łączności z tymi, którzy nas poprzedzili.

2. Przypominamy o przystąpieniu do sakramentu pojednania, nie odkładając go na ostatnią chwilę. Okazją niech będzie spowiedź parafialna, zaplanowana na piątek w godz.: 1400 – 1700.

3. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz w sobotę proszeni są: Orzechowska Zofia, Adamczak Maria, Dzień Krystyna, Szczepankiewicz Krystyna, Dzień Bogumiła.

4. Na remont kościoła  – wpłynęły ofiary: R6 – 230,00 zł; R8 p. Wiesław – 540,00 zł; Dzień Anna Gać Nr 71 – 100,00zł; Rożkowie – 200, 00 zł; proszę czytać: „bezimienna” – za rok = 120,00 zł + 150, 00 zł; Gać Nr 226A – 150,00zł;  „Bóg zapłać za już i proszę jeszcze”.

5. Dzisiejsza składka na utrzymanie S. Organistki i p. Kościelnego. Natomiast w przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na organizację Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie.