Ołtarz Wniebowzięcia NMP
Wieniec dożynkowy 2014

XIV Niedziela Zwykła / B

5 lipca 2015

1. Dziś – czternasta niedziela w ciągu roku. Przyszliśmy na Mszę Świętą niedzielną, aby opowiedzieć się za Chrystusem i oddać chwałę Bogu. Miło nam, że wśród zgromadzonych są wierni z różnych stron Polski (a nawet z zagranicy) spędzający wśród nas urlopy i wakacje. Serdecznie pozdrawiamy i witamy was, mili goście. Życzymy wam udanego wypoczynku i zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem również w dni powszednie. Zechciejcie z troską o zdrowie ciała połączyć staranie o rozwój waszego życia duchowego, religijnego i moralnego.
  2.  Wakacje to okres szczególnie aktywnej działalności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt. Przestrzegamy przed tymi zagrożeniami zarówno parafian, jak i gości.
  3. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Proszę w sobotę na godz.: 800 następujące osoby: Barbara Natońska, Elżbieta Karczmarz, Adam Rydz, Katarzyna Słysz, Anna Kielar, Krystyna Zając.
  4. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła – polichromia nawy głównej - wpłynęły ofiary: R5 – 640,00 zł; bezimienna – 100,00 zł; Gać Nr 224 – 100,00 zł; Elżbieta Cyran – 300,00 zł; Szlęk Zofia Gać Nr 262 – 200,00 zł;  „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  5. Za tydzień – piętnasta niedziela w ciągu roku. Składka na tacę będzie przeznaczona na utrzymanie s. Organistki i p.kościelnego.
  6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:   Michał Józef Ząbroń, s. Zygmunta i Krystyny Kochmańska, stanu wolnego,   zamieszkały Gać                               i          Paulina Agata Głąb, c. Mieczysława i Marioli Drabik, stanu wolnego,zamieszkała Sietesz – Zapowiedź 2.
    Paweł
    Jerzy Olech, śp. Andrzeja i Renaty Katarzyny Hołysz, stanu wolnego,   zamieszkały Gać  i  Mariola Barbara Olbrycht, c. Andrzeja i Agaty Niemczak, stanu wolnego,zamieszkała Markowa – Zapowiedź 3.
  7. W naszej Archidiecezji miesiąc lipiec jest czasem Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wczoraj wyruszyli pielgrzymi z Przemyśla i z Leska. Dziś wyruszają kolejne grupy z Brzozowa, z Jarosławia i z Leżajska. Jutro natomiast dołączą na pielgrzymi szlak pątnicy z Krosna, z Łańcuta oraz z Przeworska. Kolejny już raz, dość liczna cząstka rodziny diecezjalnej przeżywać będzie rekolekcje w drodzy, których tematem będą słowa zaczerpnięte z Chrystusowego Kazania na Górze: „Błogosławieni czystego serca”. Temat ten wpisuje się w zachętę, jaką każdy z nas słyszał już wielokrotnie w aktualnym roku duszpasterskim: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

Razem z tymi, którzy każdego dnia pokonywać będą kolejne kilometry, zbliżające ich do spotkania z Miłosiernym Ojcem w domu naszej Matki i Królowej, pielgrzymować będą Duchowi Pielgrzymi, których jest tak wielu, oraz ludzie chorzy, samotni i starsi. Oni, pozostaną w domu z różnych powodów, ale duchowo będą na trasie, będą mogli się modlić i słuchać rozważań, medytacji i konferencji dzięki posłudze Archidiecezjalnego Radia „Fara”.
Zachęcamy do pielgrzymowania duchowego,  do słuchana radio „FARA”, oraz do odwiedzania prowadzonej na bieżąco strony internetowej: pielgrzymka.przemyska.pl