Ołtarz Wniebowzięcia NMP

XV Niedziela Zwykła / B

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Aktualności

12 lipca 2015

1. Dziś, w piętnastą niedzielę w ciągu roku, liturgia słowa zwróciła naszą uwagę na obowiązek apostołowania przez wszystkich członków Kościoła, w tym także przez ludzi świeckich. Spotkania naszych parafian z gośćmi przybyłymi do nas na wypoczynek stanowią dobrą okazję do wypełniania tego zadania.
  2. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Proszę w sobotę na godz.: 800 następujące osoby: Łukasik Zofia, Wyczarska Marta, Jędrejko Beata, Cyran Anna, Jakielaszek Władysława, Kolczak Krystyna.
  3. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła – polichromia nawy głównej - wpłynęły ofiary: Gać Nr 437 – 200,00 zł; Władysław i Stefania Ziemniak Gać Nr 314 – 200,00 zł; Gać Nr 349A – 200,00 zł;  „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  4. W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, nazywane inaczej wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej. Będzie to dla nas dobra okazja do poznania historii szkaplerza Najświętszej Maryi Panny i podjęcia decyzji o jego noszeniu, a także poznania zakonu karmelitańskiego, szerzącego nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej. Zainteresowanych tymi sprawami zapraszamy na mszę wieczorną w czwartek.
  5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:        Michał Józef Ząbroń, s. Zygmunta i Krystyny Kochmańska, stanu wolnego,   zamieszkały Gać                  i              Paulina Agata Głąb, c. Mieczysława i Marioli Drabik, stanu wolnego,zamieszkała Sietesz – Zapowiedź 3.
  6. INTENCJE

Ksiądz Wiesław

Ksiądz Prałat

ND 12

730+ Rafała Sochackiego /od Rodziny Flaków /

1030      Jana Cwynar;

1500  Dziękczynna za 30 lat małżeństwa Marii i Zbigniewa;

PN 13

+Bronisława M. (z int.Rodz: Dudys, Baszczyński, Śliwka)

1800   + Rafała Sochackiego

WT14