Ołtarz Wniebowzięcia NMP
Wieniec dożynkowy 2014

XXVII Niedziela Zwykła / B

4 października 2015

1. Bóg zapłać za      podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na  raz następny w czwartek o godz.: 830 proszę Rodziców      młodzieży bierzmowanej.
  2. Do Kasy      Inwestycyjnej na remont i na odnowienie polichromii w nawie głównej      wpłynęły ofiary: Gać 220 – 100,00zł; Gać 22 A – 200,00zł;
         Szlęk Aniela Gać 238 – 200,00zł; Gać 515 – 200,00zł; R3 – 870,00zł.
         Na odnowienie Drogi Krzyżowej – Róża Św. Józefa – 950,00zł;
         „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze.
  3. Dziś –pierwsza      niedziela października. Miesiąc ten z woli papieża Leona XIII od 1885 roku      jest miesiącem różańcowym. Wspierajmy modlitwą różańcową odmawianą w      kościele lub w domach rodzinnych papieża Franciszka, który obchodzi dziś      imieniny oraz małżeństwa i rodziny.
  4. Dzisiejsza niedziela i cały      październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego      Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do      tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich      działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub      wyjazdu części ich członków. Do obowiązków osób należących do róży należy      branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz      w miesiącu oraz codzienne odmawianie wylosowanej na zmianie jednej      tajemnicy różańca w intencjach wyznaczonych przez Kościół.
  5. Przypominamy, że nabożeństwa      różańcowe w dni powszednie odprawiamy przed Mszą Świętą wieczorną, a w      niedziele – po Mszy Świętej popołudniowej.
  6. Sakramentalnym związkiem      małżeńskim mają zamiar połączyć się:
         Katarzyna Barbara Tomaszek, c. Tadeusza i Anny Krupa, stanu wolnego,      zamieszkała Gać   i   Grzegorz Józef Markowski, s.Tadeusza i      Stanisławy Stańko, stanu wolnego, zamieszkały Białoboki (parafia Ostrów).
         Zapowiedź 1.
  7.          Jednym      z bardzo ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej jest – wizytacja kanoniczna      przeprowadzana przez Biskupa diecezji. W naszej parafii taka wizytacja      odbędzie się w piątek 09.X.2015 r.
                  Po      pierwsze. Biskup jako następca apostołów, i jak niegdyś oni sami, odwiedza      parafię, by spotkać się z wiernymi i wspólnie przeżywać radość      chrześcijańskiej wiary.
                  Po      drugie. Wizytacji kanonicznej podlegają dziedziny życia religijnego,      moralnego, apostolskiego i administracyjno-gospodarczego. Podczas      wizytacji, ksiądz biskup poznaje charakterystykę parafii, życie religijne      parafii, interesuje go przebieg katechizacji, oraz zapoznaje się z formami      duszpasterstwa występującymi w parafii.
  8. Program Wizytacji      przewiduje:
         1100      Przybycie Księdza Biskupa na plebanię;

1125 Przybycie do Zespołu Szkół w Gaci; Spotkanie z      dziećmi i młodzieżą i z Gronem Pedagogicznym;
    Jestem przekonany, że zostanie gościnnie przyjęty przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów - bo  Zespół Szkół w Gaci jest zawsze szkołą otwartą i przyjazną dla wszystkich.
    1230      Wizyta u chorego
    1240 Wizyta u Sióstr Służebniczek i  krótkie  powitanie w wykonaniu przedszkolaków; Obiad u Sióstr Służebniczek;

1330 Kancelaria; Wizyta u Seniora - Ksiądz Prałat St. Biegaj;

1620 Modlitwa różańcowa – prowadzi młodzież kandydująca do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
1645 Powitania Księdza Biskupa w kościele;
1700 Msza Święta podczas której młodzież otrzyma sakrament bierzmowania. Serdecznie zapraszam Was do jak najliczniejszego udziału w tej wspólnej modlitwie z księdzem biskupem.

1. Spowiedź przed bierzmowaniem we      wtorek o godz.: 1530
  2. Za tydzień – dwudziesta ósma      niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który będziemy      przeżywać pod hasłem: „Jan Paweł II – patron rodziny”. Zbiórka do puszek      na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin      polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Święty Michale Archaniele,
wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha
bądź naszą obroną.
Niech go Bóg pogromić raczy,
pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu zastępów anielskich,
 szatana i inne złe duchy,
 które na zgubę dusz ludzkich
 po tym świecie krążą,
 mocą Bożą strąć do piekła. Amen.