Ołtarz Wniebowzięcia NMP
Wieniec dożynkowy 2014

9 Niedziela zwykła / C

29 maja 2016

1.   Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

2.   Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 04. VI. dyżur podejmują: Jadwiga Balawender, Alicja Szlęk, Barbara Łyszczarz, Józef Filar, Maria Duliban.

3.   Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej wpłynęły ofiary: Proszę nie czytać: (...) = 500,00zł;  R5 = 780,00zł; Składam: „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
W podziękowaniach za sprzątanie cmentarza ominięto p. Stanisława Jakielaszka. Za co przepraszam i dziękuję.

4.   W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka.

5.   W czwartek zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

6.   W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa tzw. „Godziny Świętej” – czyli od 1700 - 1800 będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej.

7.   W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Prośmy tego dnia i nie tylko, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Przypominam także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po rannej Mszy odwiedziny z posługą sakramentalną u seniorów i chorych. O godz.: 1500  wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja a także okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji w duchu wynagrodzenia za grzechy całego świata odmówimy litanię ku czci Bożego Serca i Akt wynagrodzenia Bożemu Sercu.

8.   W sobotę, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie.

9.   Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
         Tomasz Michalik s. Wiesława z Edytą Kotuńska c. Edwarda, stanu wolnego, zamieszkała Przeworsk – Parafia OO. Bernardyni – Zapowiedź 3
         Damian Edward Cwykiel s. Zbigniewa i Bernardy z d.Bącal, stanu wolnego, zamieszkały – Gać z Justyną Zofią Flejszar c. Tadeusza i Renaty z d. Hołub, stanu wolnego, zamieszkałą Łańcut – Parafia-Fara – Zapowiedź 1.
Gdyby ktoś znał istniejące przeszkody, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, pomiędzy tymi narzeczonymi – zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.