Ołtarz Wniebowzięcia NMP
Wieniec dożynkowy 2014

3 Niedziela Wielkiego Postu - A / 2017

19 marca 2017

1. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.

2. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Z racji tego  wydarzenia liturgicznego będzie nożna przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje znajdują się na stoliku z gazetami.

3. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie, które ma się dokonać w naszym sercu. Pomagają nam w tym praktyki pokutne, wielkopostne nabożeństwa i udział w rekolekcjach.

Rekolekcje w naszej parafii:

obota:
    1700 Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich. Po Mszy – nauka stanowa dla Młodzieży.

Niedziela:

730 Msza z nauką ogólną. Po Mszy – nauka dla kobiet;
    1030 Msza z nauką ogólną. Po Mszy – nauka dla mężczyzn;
    1500 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym oraz Msza św.; Cdn ...

4. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Tomasz Waldemar Machniak i Katarzyna Dąbska. Zapowiedź 3

5. „Bóg zapłać za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 25. III. 2017r. o godz.: 900 dyżur podejmą: Dzień Stanisław, Brożbar Maria, Dzień Małgorzata, Dzień Edyta, Dzień Kazimiera.

6. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii wpłynęły ofiary: Rogala Władysława = 200,00zł; + 120,00zł; Gać Nr 547 = 120,00 (za 2017r.);    – „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.