Ołtarz Wniebowzięcia NMP

4 Niedziela Wielkiego Postu B / 2018

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Aktualności

11 marca 2018

1. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz.: 1630, a gorzkie żale w niedzielę o godz.: 1500.

2. W piątek – 16. III. rozpoczynają się parafialne rekolekcje:

1. Na Mszę Świętą o godz.: 800przychodzą dzieci i młodzież z naszej Szkoły (Podstawowej i Gimnazjum). Po Mszy świętej wracają do Szkoły na lekcje pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli.

2. 1630 – Droga Krzyżowa; po niej Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich.

Sobota – 17. III.

1. 830 Ewentualnie spowiedź dla chorych – a już teraz uprzedzam - parafialna spowiedź będzie w następnym tygodniu tj.: 24. III.

2. 900 – Msza Święta dla Starszych i Chorych.

3. 1100 – Droga Krzyżowa dla Uczniów Zespołu Szkół w Gaci.

4. 1700 – Msza Święta z nauką ogólną.

Niedziela – 18. III.

1. 730Msza św. z nauką ogólną;

2. 1030Msza św. z nauką ogólną;

3. 1500– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; Msza św i nauka na zakończenie rekolekcji – uroczyste błogosławieństwo z uzyskaniem odpustu.

3. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Marcin Jan Matuszek s. Wiesława i Renaty z d. Zając, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Kamila Małgorzata Zygmunt c. Marka i Haliny z d. Balawender, stanu wolnego, zamieszkała Białoboki parafia Ostrów. Zapowiedź 1.

Ktokolwiek wie o przeszkodach – do zawarcia małżeństwa – zachodzących pomiędzy tymi narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.

4. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj. 17 marca o godz.: 1230 dyżur podejmą: Bartman Krystyna, Miara Marta, Świątek Elżbieta, Wiśniowska Irena, Pacuła Ludmiła.