31 Nd/A

WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH                                         2 listopada 2014

1. Mimo że przypada dziś niedziela, w liturgii celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

2. Dziś każdy kapłan może odprawić trzy Msze św., a każdy z nas za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła może uzyskać odpust zupełny, który następnie może ofiarować za zmarłych. Niekoniecznie trzeba ich wymieniać z imienia, wystarczy wzbudzić intencję i ofiarować ten odpust za zmarłego, który go najbardziej potrzebuje.

3. Odpust zupełny możemy uzyskać aż do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcającej (nie jest konieczne, abyśmy skorzystali z sakramentu pokuty tego dnia, ważne jest jednak, abyśmy pozostawali w stanie łaski uświęcającej, tzn. bez grzechu ciężkiego, który ten stan łaski niszczy), zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

4. Przez cały listopad będziemy się również wspólnotowo modlić za naszych zmarłych podczas tradycyjnych wypominków. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych – będą wyczytywane do 08 listopada i omadlane różańcem.

5. W tym tygodniu spotkania w ramach katechezy parafialnej dla gimnazjalistów według ustalonego porządku. Również w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jak pamiętamy, jest to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja w tej intencji będzie trwała po Mszy Świętej.

6. Będziemy przeżywali również pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do południa odwiedziny z posługą sakramentalną u chorych i seniorów. Okazja do spowiedzi.

7. Na remont polichromii w prezbiterium naszej świątyni złożono następujące ofiary: R1 – 640, 00 zł; Gać 70 A – 100, 00 zł; Gać 122 A – Elżbieta i Andrzej Szpindor – 200, 00 zł; Gać 150A – 200, 00 zł; Gać 230 – 200, 00 zł; Gać 59 A Bogumiła i Lesław Stańko – 200, 00 zł; Gać 191 Małgorzata i Tomasz Słowik – 200, 00 zł;  Gać 195 – 200, 00 zł; Gać 223 (składka całoroczna) – 120, 00 zł;  Gać 265 Olech Renata – 200, 00 zł; Gać 307 A – 200, 00 zł; Gać 435 – 200, 00 zł; Gać 571 – 100, 00 zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na środki czystości. Do sprzątania w sobotę na godz.: 900 prosimy: Adamczak Mieczysława, Tonia Zofia, Szewczyk Joanna, Tonia Zbigniew, Stańko Marian.

9. INTENCJE

ND02

730 + O. Peregryn Ziobro

1030 Za Wiernych Zmarłych

1500 Za parafian;

PN03

+Mieczysława Dzień;

WT04

+Katarzynę Filar w 100-ą rocznicę urodzin i 16-ą śmierci;

ŚR05

CZ06

PT07

++Daniela, Marię, Zofię Zięba

SB08

ND09

1030 ++Bronisławę, Jana, Józefa i Sławomira Stańko;

1500 Za parafian;

10. Ogłoszenie o zbiórce zużytego sprzętu

Pomoc Kościołom w Potrzebie jest Stowarzyszeniem Kościoła Katolickiego, które pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów.
Aby budować kolejne studnie, szkoły i szpitale prowadzimy w porozumieniu z księżmi biskupami w diecezjach całego kraju akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego.
Dziś zapraszamy Waszą wspólnotę parafialną do aktywnego udziału w tej zbiórce, która będzie miała miejsce dnia 10. XII. 2014 r. do godz.: 900.
Zużyty sprzęt składamy na placu – przykościelnym, pod zadaszeniem obok budynku im. Błogosławionego Bronisława. Markiewicza

A. Zwracamy się do Was z prośbą, aby informację o tej akcji przekazać sąsiadom i znajomym. Oddając w ustalonym miejscu i czasie zużyty sprzęt elektryczny, czy elektroniczny pozbywacie się kłopotu związanego z jego utylizacją, a zarazem dokładacie swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom, będącym w potrzebie na całym świecie.

B. Prosimy o pomoc w zebraniu od ludzi złomu - młodzież, strażaków OSP.

C. Ta zbiórka to też wyjątkowa okazja, aby się pozbyć zużytego sprzętu.

Za pomoc i zebrany zużyty sprzęt z góry wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.