I Niedziela Adwentu / B

30 listopada 2014

1.      Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Przebiegał będzie pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
  2.    Siostry zakonne proszą, aby zaopatrywać się w poświęcone opłatki, które  będą rozprowadzać w Domu Parafialnym przy kościele – przed i po Mszach Świętych, od pierwszej niedzieli adwentowej.  Opłatki te zostały dziś przez księdza pobłogosławione a Ofiara złożona przy tej okazji, jest wynagrodzeniem za pracę sióstr w Parafii.
  3.  Zapraszam do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą codziennie o godz. 1700. Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z  lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść.
  4. Na remont kościoła tj. ołtarza głównego – wpłynęły ofiary:
    Ks. Prałat St. Biegaj – 500, 00 zł;     Gać Nr 220 - 200, 00 zł;   Gać Nr 148 – 200, 00 zł;
    Gać Nr 40 – 100, 00 zł;   Anna i Łukasz Cyran Gać Nr 107 – 200, 00 zł;    R5 – 190, 00 zł;
    Natomiast Na Rachunek Parafialnego Konta Bankowego wpłynęły ofiary:
    01.07. – Fołta Maria i Monika Gać 503 – 120, 00 zł;
    01.08. – Dzień Tadeusz Gać 301 – 120, 00 zł;
    01.14. – Jakielaszek Stanisław Gać 399 – 120, 00 zł;
    02.05. – Elżbieta Machała Gać 171 – 200, 00 zł;
    03.13. – Renata i Grzegorz Wrona Gać 405 – 240, 00 zł;
    03.24. – Jakielaszek Zofia Gać 172 – 50, 00 zł;
    04.15. – Jakielaszek Zofia Gać 172 – 50, 00 zł;
    04.15. – Marszałek Józefa i Stanisław Gać 447A – 120, 00 zł;
    07.11. – R.G. Wrona Gać 405 – 200, 00 zł;
    09.25. – J.St. Marszałek – 200, 00 zł;
    10.03. Cużytek Eugenia Gać 39 – 200, 00 zł;
    10.22. – Andrzej Delegiewicz-Gradowski Gać 501 – 200, 00 zł;
     „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  5. W najbliższą niedzielę proszę o ofiary na ubezpieczenie parafialnych budynków: kościół, plebania oraz budynek im. Bł. Bronisława Markiewicza.
  6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz w sobotę o godz.: 900 proszeni są: Zgłobicka Anna, Polak Halina, Sochacki Krzysztof, Wyczarska Bogumiła, Stańko Wiesław.
  7. Dziś też rozpoczyna się dwudziesta ogólnopolska kampania „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Polega ona na rozprowadzaniu świec, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie –wspomnę, że nasza parafia  otrzymała 120 szt. Wpływy uzyskane z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przeznaczone są na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Caritas przeznacza też 10 groszy z każdej świecy na pomoc dzieciom z zagranicy.
  8. W ramach akcji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” organizowane jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego. Dzięki zepsutym i niepotrzebnym pralkom, kuchenkom, odkurzaczom, telewizorom, radiom, magnetofonom, magnetowidom, telefonom, monitorom, komputerom, drukarkom, odkurzaczom, żelazkom, bateriom itp., przekazanym nieodpłatnie, możemy nieść pomoc na terenach misyjnych. Dzięki twej pomocy, ktoś na końcu świata. będzie miał możliwość nauki czy dostęp do pitnej wody. Możesz pomóc włączając się do akcji, trwającej do 10 grudnia do godz. 900, kiedy to złożony sprzęt zostanie zabrany przez organizatorów akcji. Ten zużyty sprzęt można składać obok budynku parafialnego. Niektórzy z naszych parafian już włączyli się do tego szlachetnego przedsięwzięcia, aby oczyścić dom i świat z elektrośmieci i dać nadzieję żyjącym na krańcu świata.
  9. W tym tygodniu – poniedziałek, wtorek, środa – spotkania dla młodzieży gimnazjalnej w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania według ustalonego harmonogramu.
  10. W pierwszy czwartek miesiąca, 5 grudnia, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1600, aby dziękować Bogu za ten dar i modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  11. W pierwszy piątek miesiąca do południa odwiedziny u chorych i seniorów. Będąc świeżo po rekolekcjach, nie zapomnijmy o spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Proszę, aby nie odkładać spowiedzi na piątek.
  12. W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia przypada tradycyjne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. Przynajmniej w tym przedświątecznym czasie spróbujmy go naśladować w trosce o potrzebujących. Św. Mikołaj pragnie spotkać się z dziećmi w naszej parafii dnia …………………………… po Mszy Świętej.