IV Niedziela Adwentu / B

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                               21 grudnia 2014

1. Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. W Środę ostatnia Msza św. roratna o godz. 700.
  2. Parafia Dębów koło Przeworska zaprasza na Nabożeństwo do Św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych –  w dniu 22 – XII – 2014 r. o godz.: 1730.
  3. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz w środę na godz. 900 proszeni są: Helena Sochacka, Krystyna Kud, Wanada Fołta, Dorota Słowik, Wiesław Machniak. Natomiast w  sobotę na godz.: 900 proszeni są: Maria Rajzer, Maria Kaduk, Wojciech Lenar, Zofia Lenar, Michał Lenar.
  4. Na remont – wpłynęły ofiary: R1 – 500,00 zł; R2 – 220,00 zł; R3 – 610,00 zł; R4 – 700,00 zł; Gać Nr 20A – 200,00 zł Gać Nr 70 – 200,00 zł; Markowa – 100,00 zł.  „Bóg zapłać za już, ale też proszę jeszcze”.
  5. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcamy do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech ona, tradycyjnie będzie złożona z postnych potraw. Niech ta wieczerza ma religijny charakter (rozpocznijmy ją od zapalenia świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, czytania Pisma świętego o narodzeniu Zbawiciela, modlitwy, życzeń i dzielenia się opłatkiem). Niech będzie to także dzień przebaczenia i pojednania. Po wieczerzy gromadzimy się o godz. 2400, na Mszy św. – Pasterce. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia.
  6. W dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą o godz. 730 i 1030.
  7. Natomiast w drugi dzień Narodzenia Pańskiego to znaczy w piątek, 26 grudnia, w święto św. Szczepana – Msze święte jak w każdą niedzielę. Episkopat Polski podjął decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości tego dnia od pokarmów mięsnych. Taca ze św. Szczepana – przeznaczona na Seminarium Duchowne i Uniwersytet Papieski w Krakowie. Na Mszy Świętej o godz. 1030, błogosławieństwo i posłanie Kolędników Misyjnych, którzy w dniach 27 i 28 grudnia, będą nawiedzać rodziny naszej parafii.
  8. W przyszłą niedzielę (28 XII), Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte jak zwykle. Podczas Sumy odbędzie Koncert Kolęd, połączony z akcją charytatywną, składką na rzecz dzieci chorych z Parafii. Oprawę Mszy Świętej zapewni Orkiestra OSP Gać. Po Mszy Świętej popołudniowej, czyli około 1600, zapraszam na spotkanie Czcicieli Serc Pana Jezusa i Matki Bożej.