1 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
28 grudnia 2014

1.     Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz tj.03.I.2015r. na godz.: 900 proszeni są: Helena Szlęk, Grażyna Wilk, Marta Sas, Anna Głąb, Jadwiga Balawejder.

2.   Na remont kościoła  – wpłynęły ofiary: „bezimienna” – 500,00zł; „na polichromię” – 100,00zł; składkowa za 2014 r. - ale proszę nie czytać – 120,00zł;  R7 – 1970,00zł; R4 – 120,00zł (dodano); Gać Nr 527 – 200,00zł; „Bóg zapłać za już i proszę jeszcze”.

3.   Siostry Zakonne proszą o przekazanie: „Serdeczne podziękowanie dla wszystkich parafian za złożone ofiary przy okazji rozprowadzania opłatków’.

Również od Sióstr: „Podziękowanie za ofiary złożone kolędnikom misyjnym w kwocie 2 938,60 zł. Ofiary zostaną przekazane na Indie i Zambię”.

4.   Rozpoczynający się tydzień łączy stary i nowy rok. W środę, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będzie ono o godz: 1600. Z całą pewnością każdy z nas ma, za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest czy nie było. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Zechciejmy włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy.

5.    W najbliższy czwartek przypada pierwszy dzień nowego roku. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Tego dnia Msze Św. w naszym kościele będę tak jak w każdą niedzielę.

W pierwszy czwartek, dziękujmy Bogu za dar Eucharystii i prośmy Boga o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja eucharystyczna w tej intencji rozpocznie się w czwartek, 2 stycznia, od 1600  - 1655.

6.   Natomiast w piątek, 2 stycznia, zapraszamy na Mszę św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.: 1700. Wcześniej okazja do spowiedzi. Nie zapominajmy, że uczestnictwo we Mszy św. pierwszopiątkowej jest nie tylko wyrazem naszej pobożności, lecz włączona jest w nią intencja wynagradzająca Boskiemu Sercu za wszystkie grzechy popełniane przez nas samych, naszych bliskich, jak i na całym świecie.

7.    W sobotę zapraszamy na Nabożeństwa  pierwszosobotnie.

8.   Zachęcamy również do zgłaszania chorych i starszych, którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. Będziemy ich odwiedzać w pierwsze piątki do południa.