5 Ndz. Zw./B

8 lutego 2015

1. Bóg zapłać Bóg za podjęcie kolejki, przygotowanie świątyni, sprzątanie i za złożoną ofiarę na środki czystości i kwiaty.  Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Tonia Bożena, Brożbar Anna, Fołta Beata, Ryznar Aniela, Szlęk Monika.
  1. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont polichromii wpłynęła ofiara R2  – 850,00 zł.
  1.  W środę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji.
    Jest to dzień modlitwy w intencji chorych a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości.

2. W sobotę, 14 lutego, przypada święto Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Tego samego dnia tradycja wspomina świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i by z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

3. Parafia pw. Chrystusa Króla w Przeworsku zaprasza (od poniedziałku 23 lutego o godz.: 1830) na rozpoczynające się „Nauki przedmałżeńskie”. Może  w nich brać udział młodzież, która ukończyła 17 rok życia.