II Niedziela Wielkiego Postu 2015

1 marca 2015

1.   Bóg zapłać za podjęcie kolejki, przygotowanie świątyni, sprzątanie i za ofiarę na środki czystości i kwiaty. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Bar Marta, Ulman Joanna, Michniewska Teresa, Dązbłaż Sabina, Cwykiel Bernadeta.
  2.  Do Kasy Inwestycyjnej – na remont polichromii wpłynęły ofiary: R1 – 1130,oo zł ; R3 1160,00 zł; R4 – 2000,00 zł;  Gać 555 – 300,00 zł; Gać Nr 110 – 120,00 zł (za 2015); Helena i Aleksander Dzień z Markowej – 200,00 zł.
    „Bóg zapłać” za życzliwość, zrozumienie i zaufanie. Dodam –  czekają nas w tym roku poważne prace konserwatorskie i restauratorskie przy polichromii w nawie głównej. Złożone zostały wnioski o dotację na prace przy zabytku do Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu jak i do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Powtarzam, są to bardzo kosztowne prace.
  3.   Dzisiejsza składka na Seminarium Duchowne. Za tydzień – tak jak w każdą drugą niedzielę miesiąca – na utrzymanie p. kościelnego i siostry organistki.
  4.  Siostry Służebniczki ogłaszają zapisy dzieci do przedszkola na rok 2015/2016. zapisy trwają od 01 – 31 marca. Karty zgłoszeń do odebrania u Sióstr.
  5. W poniedziałek, wtorek i środę – katecheza parafialna dla gimnazjalistów. We wtorek wraz z II Gimnazjalną proszę na spotkanie Rodziców.
  6.  W piątek o godzinie 1630 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim Msza Święta. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego zapraszam.
  7.  Msze Święte w niedziele Wielkiego Postu o godzinie: 730; 1030; O godzinie 1500 Gorzkie Żale, a zaraz po nich Msza Święta. Ofiary zebrane podczas Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu – i tak przez cały Wielki Post.
  8.  Caritas Archidiecezji Przemyskiej po raz kolejny przygotowała: wielkanocne paschaliki, baranki wielkanocne. Są one symbolicznym wyrazem naszego miłosierdzia wobec najbardziej potrzebujących. Zebrane pieniądze pomogą w leczeniu chorych dzieci i w zorganizowaniu turnusu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych. Caritas przemyska prosi o ofiarę 7 zł za paschalik i 5 zł za baranka.     Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać za okazane wrażliwe i otwarte serce oraz życzymy wielu łask od Zmartwychwstałego Chrystusa.