III Niedziela Wielkiego Postu 2015

08 marca 2015

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, przygotowanie świątyni, sprzątanie i za ofiarę na środki czystości i kwiaty. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Trojnar Małgorzata, Maria Wiglusz, Andrzej Hołub, Nikodem Danuta, Tonia Halina.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont polichromii wpłynęły ofiary: Gać Nr 547 – 60, 00 zł (2014 r.) + 120, 00 zł (2015 r.); Kud Alicja i Stanisław Nr 555 – 120, 00 zł (2015 r.); Teresa Michniewska – 200, 00 zł; Zięba Stanisława Gać Nr 10 za cały 2015 r.  – 120, 00 zł; Bożena i Tadeusz Balawendrowie Białoboki Nr 226 – 200, 00 zł; „Bóg zapłać” za życzliwość, zrozumienie i zaufanie.
           Rodzice Dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej ufundowali odnowienie dwóch stacji Drogi Krzyżowej. Koszt odnowienia jednej wynosił – 1000, 00  zł. Pojawiła się inicjatywa parafian – dotycząca odnowienia następnych trzech stacji – aby z dodatkowych ofiar odnawiać następne Stacje. Stąd też sugeruję – gdyby kolejna Osoba lub Rodzina mogła i chciała dołączyć się do tych kosztów, to proszę o kontakt.
  3. Dziś modlimy się w intencji kobiet.
  4. W piątek 13 marca , rocznica wyboru papieża Franciszka, modlimy się w jego intencji.
  5. Siostry Służebniczki ogłaszają zapisy dzieci do przedszkola na rok 2015/2016. zapisy trwają od 01 – 31 marca. Karty zgłoszeń do odebrania u Sióstr.
  6. Dyrektor Zespołu Szkół w Gaci ogłasza zapisy dzieci do klasy „0” i klasy I Szkoły Podstawowej. Zapisy dzieci odbędą się w dniach od 02 marca do 30 marca 2015 roku Karty zgłoszenia proszę odbierać w szkole lub ze strony internetowej szkoły. Do karty zgłoszenia prosimy dołączyć xero  AKTU URODZENIA
  7. W piątek o godzinie 1630 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim Msza Święta. A w niedzielę o godzinie 1500 Gorzkie Żale, a zaraz po nich Msza Święta. Ofiary zebrane podczas Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu – i tak przez cały Wielki Post. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego zapraszam.
  8. Są – w zachrystii – do nabycia: wielkanocne paschaliki, baranki wielkanocne które przygotowała Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Zebrane pieniądze pomogą w leczeniu chorych dzieci i w zorganizowaniu turnusu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych. sugerowana ofiara to 7 zł za paschalik i 5 zł za baranka