V Niedziela Wielkiego Postu 2015

22 marca 2015

1. „Bóg zapłać” za podjęcie kolejki, przygotowanie świątyni, sprzątanie i za ofiarę na środki czystości i kwiaty. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Worsztynowicz Janina, Wyczarska Genowefa, Kopias Dorota, Szpiłyk Helena, Piątek Stanisława, Wilk Zofia.
    Sprzątanie w Sobotę po Mszy wieczornej o godz.: 1830.  A to dlatego, gdyż
    w Sobotę w godz.: 1400 – 1700 zaplanowana została spowiedź przedświąteczna
    z udziałem zaproszonych kapłanów.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont polichromii w Nawie Głównej wpłynęła ofiara: Kordas Zofia Nr 214 – 100,00 zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  3. Msze Święte w tygodniu o godz.: 1800.
  4. W Środę 25 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta o godzinie: 1600. Uroczystość tę celebrujemy jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Włączmy się w to dzieło modlitwy i troski o życie.
  5. Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski apeluje, „aby proboszczowie i wierni włączyli się od niedzieli 22 marca –  będącej Ogólnopolskim Dniem Modlitwy o Pokój na Ukrainie, w wielkie dzieło pomocy naszym siostrom i braciom cierpiącym z powodu wojny".
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo palm.
  7. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Przemyski zaprasza młodzież na kolejne Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Spotkanie tym razem odbędzie się w Brzozowie w dniach 27 - 29 marca.
    Zapisz się, powiedz innym, przyjedźcie razem!
  8. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
            1. Marek Wojciech Ulman s. Eugeniusza Lucyny Bar, stanu wolnego,zamieszkały Gać i Mariola Dorota Tonia c. Zenona i Bożena Cwykiel, stanu wolnego,zamieszkała Gać – Zapowiedź 2.

2. Sebastian Damian Zarych s. Lesława i Lucyny Jakielaszek, stanu wolnego,zamieszkały Gać i Paulina Urszula Partyka c. Waldemara i Teresy Kloc, stanu wolnego,zamieszkała Trzebownisko – Zapowiedź 1.
    Ktokolwiekby wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa istniejących pomiędzy tymi narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.
  9. Czciciele Serc Matki Bożej i Pana Jezusa zapraszają dziś po Mszy Świętej popołudniowej na spotkanie.