Niedziela Palmowa 2015

29 marca 2015

1.        „Bóg zapłać” za podjęcie kolejki, przygotowanie świątyni, sprzątanie i za ofiarę na środki czystości i kwiaty. Na następny raz tj. czwartek o godz.: 800 -  kościół posprzątają i przygotują: Monika Orzechowska, Agnieszka Orzechowska, Elżbieta Cyran, Alicja Paluch, Anna Kłos, Elżbieta Szpindor.

Następne sprzatanie w Sobotę po zakończenia Liturgii Wigilii Wielkanocnej. I tu proszę: Katarzyna Wyczarska, Barbara Wyczarska, Bernarda Kędziora, Maria Brożbar, Małgorzata Kozubek.

2.      Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej wpłynęła ofiara:: Gać Nr 239 – 300,oo zł.

3.      W Wielki Czwartek – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godzinie 1900 a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu  - Godzina Święta.

4.      W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. Zachęca się również, by ci, którzy z racji młodszego wieku nie są jeszcze zobowiązani prawem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty. Zachęca się wiernych do zachowania postu także w Wielką Sobotę.

5.      W Wielki Piątek od godz.: 800 będę odwiedzał tych chorych i seniorów którzy są na liście comiesięcznych odwiedzin. Gdyby były jakieś zmiany to proszę zgłosić.

6.      Na godz.: 1500 zapraszam na rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia (Koronka do Bożego Miłosierdzia) a następnie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Liturgia na cześć Męki Pańskiej rozpocznie się o godzinie  1900 a następnie – adoracja przy Grobie Pańskim do 2200. Proszę STRAŻ GROBOWĄ, aby trzymała służbę w Wielki Piątek, W. Sobotę i Wielkanoc.

7.
W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od 830 do zakończenia Liturgii Wigilii Wielkanocnej. Plan adoracji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Każdy wierzący i praktykujący katolik powinien w tym dniu nawiedzić Grób Pański i złożyć hołd miłości i wierności Swojemu Zbawicielowi - przez ucałowanie Krzyża. Ofiary wiernych zebrane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na renowację zabytków Ziemi Świętej. Zachęcamy wszystkich do adoracji Pana Jezusa w Grobie w ciągu dnia i przez część nocy.

8.      Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godzinie 900; 1030 1200. Wodę święconą będzie można zaczerpnąć z naczynia ustawionego przed wejściem do zakrystii.

9.
O godzinie  1900  rozpoczniemy w sobotę uroczystą celebrację Liturgii Wigilii Paschalnej – najważniejszej liturgii roku kościelnego. Na tę uroczystość proszę przynieść ze sobą świece. Za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

10.
 W Zmartwychwstanie Pańskie Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 600. Idąc na Rezurekcję zabierzmy z sobą książeczki do nabożeństwa, by podczas procesji śpiewać pieśni wielkanocne – bo przecież to jest radosny pochód. Następna Msza Święta o godz. 1030. Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte tak jak w każdą niedzielę tj.: 730, 1030 i 1500.

11.

Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
            1. Marek Wojciech Ulman s. Eugeniusza Lucyny Bar, stanu wolnego,zamieszkały Gać i Mariola Dorota Tonia c. Zenona i Bożena Cwykiel, stanu wolnego,zamieszkała Gać – Zapowiedź 3.

2. Sebastian Damian Zarych s. Lesława i Lucyny Jakielaszek, stanu wolnego,zamieszkały Gać i Paulina Urszula Partyka c. Waldemara i Teresy Kloc, stanu wolnego,zamieszkała Trzebownisko – Zapowiedź 2.

Ktokolwiekzna przeszkody kanoniczne do zawarcia małżeństwa, istniejące pomiędzy narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny. Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.