II Niedziela Wielkanocna / B

12 kwietnia 2015

1.  Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz tj. w sobotę na godz.: 8.00 do posprzątania i przygotowania kościoła proszeni są: Miara Ryszarda, Solarz Anna, Solarz Józef, Rusinek Zofia, Miara Iwona.

2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła, wpłynęła ofiara: Dzieniowie Gać 579 – składka za 2014 i 2015 = 250,00 zł. „Bóg zapłać” za życzliwość, zrozumienie i proszę o jeszcze.

3. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym miejscu warto przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia”.  Dlatego też dzisiaj podczas adoracji modlimy się słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego. Od niedzieli Miłosierdzia Bożego starajmy się wzmocnić częstsze a może codzienne praktykowanie tego nabożeństwa.

4. W czwartek przypada 87. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy do modlitwy w jego intencjach, a także w intencjach obecnego papieża Franciszka i Kościoła powszechnego.

5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
    Michał
    Wojciech Paluszek s. Jerzego i Marii Miara, stanu wolnego,zamieszkały Gać i Michalina Zuzanna Brożbar c. Władysława i Marty Szewczyk, stanu wolnego,zamieszkała Białoboki (parafia Ostrów) – Zapowiedź 1.
    Patryk
    Józef Złotek s. Bogdana i Bożeny Golesz, stanu wolnego,zamieszkały Czudec i Ewelina Anna Bar c. Wiesława i Marty Dązbłarz, stanu wolnego,zamieszkała Gać – Zapowiedź 1.