III Niedziela Wielkanocna / B

19 kwietnia 2015

1.  Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na następny raz tj. w sobotę na godz.: 800  do posprzątania i przygotowania kościoła proszeni są: Wąsacz Zofia, Sowa Aniela, Pajęcka Zofia, Dzień Genowefa, Jakielaszek Kunegunda.

2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła, wpłynęła ofiara: Władysława i Józef Machniak Gać Nr 289 – 100,00 zł; R7 – 400,00 zł.  „Bóg zapłać” za życzliwość, zrozumienie i proszę o jeszcze.

3. Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna. Przypomina nam ona, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Dziś też po Mszy popołudniowej spotkanie dla Rodziców dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej.

4. W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika.

5. W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem Dzień Modlitw o Urodzaje.

6. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.

7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
    Michał
    Wojciech Paluszek s. Jerzego i Marii Miara, stanu wolnego,zamieszkały Gać i Michalina Zuzanna Brożbar c. Władysława i Marty Szewczyk, stanu wolnego,zamieszkała Białoboki (parafia Ostrów) – Zapowiedź 2.
    Patryk
    Józef Złotek s. Bogdana i Bożeny Golesz, stanu wolnego,zamieszkały Czudec i Ewelina Anna Bar c. Wiesława i Marty Dązbłarz, stanu wolnego,zamieszkała Gać – Zapowiedź 2.