IV Niedziela Wielkanocna / B

26 kwietnia 2015

1.   Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na następny raz tj. w piątek na godz.: 800  do posprzątania i przygotowania kościoła proszeni są: Szlęk Wiesław, Zubert Agata, Zając Zofia, Stańko Bożena, Fołta Janina.

2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła – polichromia nawy głównej - wpłynęły ofiary: bezimienna – 100,00 zł; Nr 73 skł. za 2015 r. – 120.00 zł; Gać 199 – 200,00 zł;   „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

3. Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu.

4. W piątek po Mszy Świętej wieczornej rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele. Przypominamy, że Litania Loretańska decyzją Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 8 listopada 2014 roku (Prot. 130/14) do treści Litanii Loretańskiej włączono kolejne wezwanie. Po słowach “Matki łaski Bożej” należy odmówić wezwanie “Matko miłosierdzia”. Zmianę należy uwzględnić podczas tradycyjnych nabożeństw majowych.

5. W czwartek przed pierwszym piątkiem o godz. 1700  Godzina święta a następnie  – Msza Święta.

6. W pierwszy piątek do południa odwiedziny z posługą sakramentalną u chorych i seniorów. Po południu okazja do spowiedzi, Msza Święta a następnie pierwsze nabożeństwo majowe.

7. W pierwszą sobotę w naszym kościele nas Msze tak jak w każdą niedzielę.

8. Na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscy­pliny Sakramentów z 6 listopada 2014 r., uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w roku 2015 zostaje przeniesiona na sobotę 2 maja. Ponadto Kongregacja zezwoliła, aby w niedzielę 3 maja w kościołach parafialnych odprawić jedną Mszę św. ku czci NMP Królowej Polski. W dniu Święta Narodowego wyraźmy nasze umiłowanie Ojczyzny także przez wywieszenie flagi narodowej na naszych domach i instytucjach.

9. Mając na względzie tę wyjątkową sytuację i kierując się dobrem duszpasterskim wiernych, biskupi diecezjalni obecni na 368. Zebraniu Plenarnym KEP podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu. W Kościele rzymskokatolickim prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku są zobowiązane wszystkie osoby wierzące, które ukończyły 14 rok życia. Wyjątkiem są te piątki, w które przypada jakaś uroczystość kościelna, lub zostanie udzielona dyspensa od zachowania postu.

10. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

Michał
    Wojciech Paluszek s. Jerzego i Marii Miara, stanu wolnego,zamieszkały Gać i Michalina Zuzanna Brożbar c. Władysława i Marty Szewczyk, stanu wolnego,zamieszkała Białoboki (par. Ostrów) – Zapowiedź 3.

Patryk
    Józef Złotek s. Bogdana i Bożeny Golesz, stanu wolnego,zamieszkały Czudec i Ewelina Anna Bar c. Wiesława i Marty Dązbłarz, stanu wolnego,zamieszkała Gać – Zapowiedź 3.

Mateusz Marcin Pustelak, s. Kazimierza i Jadwigi Zając, stanu wolnego,   zamieszkały Rzeszów (parafia Św. Józefa Kalasancjusza) i Alina Zofia Piątek,        c. Józefa i Stanisławy Brożbar, stanu wolnego,zamieszkała Gać – Zapowiedź 1.

11. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Gać zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców do odbioru darmowych jabłek.

Jabłka będą rozdawane na terenie magazynu GS Gać w dniu 28.04.2015 (tj. wtorek) w godzinach od 10.00 do 14.00.

W przypadku nie rozdania wszystkich dostępnych owoców w tym terminie będą one rozdawane dnia następnego (tj. 29.04.2015)  w tym samym miejscu i godzinach.

Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Gać