V Niedziela Wielkanocna / B

3 maja 2015

1.  Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na następny raz tj. w piątek na godz.: 800  do posprzątania i przygotowania kościoła proszeni są: Balawejder Halina, Ogryzek Krystyna, Puszkarz Sylwia, Piejko Anna, Fołta Elżbieta.

2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła – polichromia nawy głównej - wpłynęły ofiary: bezimienna, ale znana – 200,00 zł; R1 – 520,00 zł; R2 – 330,00 zł; Sabina i Wacław Zardzewiały – 300,00 zł; Maria Nawracała Gać 94a – 200,00 zł;  „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

3. Dziś – piąta niedziela Wielkanocy i rocznica Konstytucji 3 Maja. Z uwagi na to, że dziś przypada 3 maja i jest to dzień wolny od pracy, na Jasnej Górze gromadzą się tłumy wiernych, aby uwielbić Boga i oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie, naszej Matce i Królowej, której uroczystość obchodzi się zwykle 3 maja. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski, została przeniesiona w tym roku na sobotę 2 maja z tego powodu, że niedziele Wielkanocy zajmują w tabeli pierwszeństwa dni liturgicznych wyższe miejsce niż uroczystości maryjne.

4. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach majowych po Mszy Świętej.

5. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa.

6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Mateusz Marcin Pustelak, s. Kazimierza i Jadwigi Zając, stanu wolnego,   zamieszkały Rzeszów (parafia Św. Józefa Kalasancjusza) i Alina Zofia Piątek,        c. Józefa i Stanisławy Brożbar, stanu wolnego,zamieszkała Gać – Zapowiedź 2.

7. Pomoc ofiarom kataklizmu w Nepalu  W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich Caritas Polska apeluje o zbiórkę do puszek dla poszkodowanych.  Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga wielu tysięcy osób, a oprócz tego tysiące osób zostało rannych. W Nepalu władze proszą o pomoc humanitarną. Na miejscu już pracuje ekipa Caritas.  \Kościół Katolicki w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami żywiołu. Potrzebna jest zarówno modlitwa jak też wsparcie osób poszkodowanych, w tym szczególnie pomoc dla wszystkich cierpiących w szpitalach pozbawionych podstawowych środków medycznych.  Wsparcie ofiarom straszliwego kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę a w niedzielę 10 maja br. przez ofiary składane do puszek w kościołach – o co gorąco prosi Przewodniczący KEP  abp Stanisław Gądecki. Wsparcie ofiarom kataklizmu można okazać również, wysyłając SMS charytatywny z hasłem POMAGAM na numer 72052 (2,46 zł z VAT).