VII Niedziela Wielkanocna / B

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                                     17 maja 2015

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na następny raz tj. w poniedziałek na godz.: 1330  do sprzątania i przygotowania kościoła proszeni są Rodzice dzieci klasy II Szkoły Podstawowej. Siostra prosi, aby przynieść z sobą noże.
  2. Bóg zapłać za wszelkie prace związane ze zorganizowaniem i przywózką drzewa tj. stempli, londynów na rusztowanie. Trochę już z nich zostało okorowanych – inne czekają. W każdym rejonie znajdują się osoby którym bardzo ciężko wysupłać ofiarę na remont kościoła a które to mogłyby popracować - zapraszam więc w tym tygodniu do wykonania tej fizycznej pracy.
  3. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła – polichromia nawy głównej - wpłynęły ofiary: Markowa nr 19 A – 200,00 zł;  Gać nr 104 – 200,00 Dolarów USA; Gać nr 110 – 300,00 zł;  „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  4. W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. W naszej parafii I Komunia – godz.: 1030 Spowiedź przed I Komunią w sobotę od 900 – 1000.    Sądzę, że we wtorek o godz.: 1630 mogła by odbyć się próba generalna przed niedzielną Uroczystością, dlatego też na tę próbę niech z dzieckiem przyjdzie któreś z Rodziców. Módlmy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy (będą) uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Módlmy się także za nas wszystkich tu obecnych, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie.
  5. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.