ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

24 maja 2015

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.
  2. Jutro w poniedziałek, 25 maja (drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła: Msze święte o godz.: 1030 i wieczorna o 1800.
  3. W Święto NMP Matki Kościoła – w Jodłówce odbywa się odpust parafialny. I właśnie tam, będziemy pielgrzymować na nogach wraz z młodzieżą i siostrą Janiną. Wyjście od Zespołu Szkól w Gaci o godz. 545w poniedziałek.
  4. Rodzicom Dzieci I Komunijnych składam serdeczne „Bóg zapłać” – za dar na użytek kościoła. Tym darem są te oto odnowione dwie stacje Drogi Krzyżowej. Natomiast, pieniądze które pozostały po zakupie pamiątek pierwszokomunijnych, przeznaczyłem na odnowienie kielicha mszalnego i dwu paten.
    Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła – polichromia nawy głównej - wpłynęły ofiary: Gać Nr 252 - 200, 00 zł; Gać Nr 2A - 100, 00 zł. „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  5. W ramach tzw. białego tygodnia od jutra do soboty włącznie -  zapraszam codziennie dzieci pierwszokomunijne w strojach liturgicznych.
  6. „Bóg zapłać” za sprzątanie w kościele i za przygotowanie świątyni do dzisiejszej I Komunijnej uroczystości. Jak zwykłe wiele serca, sporo czasu i dużo sił poświęcili: Siostra Zakonna, p. Kościelny i Rodzice tych dzieci które uczęszczają do II Kl. Szkoły Podstawowej.
  7. O podjęcie kolejki proszone są następujące osoby: …………………………
  8. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Paweł Rożek s. Eugeniusza i Teresy Graniewska, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Aneta Śliwa c. Zdzisława i Reresy Piejko, stanu wolnego, zamieszkała Dębów. Zapowiedź 1.