X Niedziela Zwykła / B

7 czerwca 2015

1.    Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Przewiduje się, że jej poświęcenia dokona papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży.

2.    Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Proszę na Wtorek na godz.: 1900 następujące osoby: Anna Szpiłyk, Krystyna Bartman, Maria Czechowicz, Ludmiła Pacuła, Anna Świątek. Natomiast sobotę na godz.: 800 proszeni są: Adam Balawejder, Zofia Kudła, Elżbieta Żelazna, Grażyna Curzytek, Józefa Machniak.

3.    Rusztowanie zaczęło rosnąć to i trzeba podziękować za już, za wykonane prace: p. Kościelnemu Józefowi, p. Grzegorzowi Wronie i jego synom: Marcinowi, Michałowi i Bartkowi; p. Józefowi Szlękowi; p. Antoniemu Kędziorowi; p. Rabuszko; p. Puszkarzowi; p. Kasprzykowi; Piotrkowi Lenarowi. Ale, proszę też  – do pomocy – w poniedziałek i pewno wtorek od  800.

5.    Trwa oktawa Bożego Ciała, zachęcam do udziału w procesjach eucharystycznych. Zakończenie oktawy uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy Świętej wieczornej i następującej po niej procesji – błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.

6.    W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu, ze względu na uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

7.    W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

8.    W niedzielę (13. VI.) po Mszy Świętej popołudniowej na spotkanie zapraszają czciciele serc Pana Jezusa i Matki Bożej.

9.    Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Paweł Rożek s. Eugeniusza i Teresy Graniewska, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Aneta Śliwa c. Zdzisława i Teresy Piejko, stanu wolnego, zamieszkała Dębów. Zapowiedź 3.

10.   Do Kasy Inwestycyjnej na remont      Kościoła – polichromia nawy głównej - wpłynęły ofiary: Gać Nr 222 – 205,00      zł; Gać Nr 127 – 200,00 zł; Markowa – 100,00 zł; Gać Nr 160A – 200,00 zł; „Bóg      zapłać” za już i proszę o jeszcze.
     Natomiast na odnowienie jednej stacji Drogi Krzyżowej od Kl. 2A z Gaci      (młodzież przygotowująca się do bierzmowania) – 1000,00 zł) oraz nadpłaty      z ofiar na sprzątanie na odnowienie jednej stacji Drogi Krzyżowej -      1000,00 zł).