XII Niedziela Zwykła / B

21 czerwca 2015

1. Dziś – dwunasta niedziela w ciągu roku. W Ewangelii słyszeliśmy o tym, że tłumy, które obserwowały działalność Pana Jezusa, zastanawiały się nad tym, kim On jest. I nam też nie wolno przejść obojętnie obok Jego osoby.
  2. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Proszę w sobotę na godz.: 800 następujące osoby: Stanisław Zając, Anna Głąb, Maria Bałacka, Sabina Zardzewiały, Zofia Szmuc.
  3. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła – polichromia nawy głównej - wpłynęły ofiary: R 2 – 680,00 zł; Zofia i Karol Orzechowski – 300,00 zł; Cwynarowie Gać Nr 320 – 200,00 zł; Gać Nr 231 – 200,00 zł; ;  „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  4. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela.
  5. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy na Mszę Świętą, która zostanie odprawiona w piątek o godz.: 830. Wszyscy, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić w środę po południu. Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.
  6. Dziś tj.:  21. 06. 2015 r. (niedziela) w godz. 1000 - 1300 przed Domem Strażaka w Markowej odbędzie się akcja zbiórki krwi organizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Markowej. Pobór krwi będzie odbywać się w specjalistycznym Mobilnym Punkcie Poboru Krwi.    Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym szczytnym przedsięwzięciu, liczymy na liczny udział chętnych do oddania krwi.
  7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Paweł Jerzy Olech, śp. Andrzeja i Renaty Katarzyny Hołysz, stanu wolnego,   zamieszkały Gać i Mariola Barbara Olbrycht, c. Andrzeja i Agaty Niemczak, stanu wolnego,zamieszkała Markowa – Zapowiedź 1.