XIII Niedziela Zwykła / B

28 czerwca 2015

1. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji.
  2. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 700  i  1800. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż jutro nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II.
  3. Jutro ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą – pod zwykłymi warunkami – zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jeśli odmówią jakąkolwiek zatwierdzoną formułę wyznania wiary.
  4. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Proszę w sobotę na godz.: 800 następujące osoby: Anna Głąb, Marta Fołta, Władysława Machniak, Barbara Kochmańska, Wanda Cieśla.
  5. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła – polichromia nawy głównej - wpłynęły ofiary: Siostry Służebniczki – 200,00 zł; Józef i Maria Duliban – 200,00 zł; R1 – 620,00 zł;  R3 – 840,00 zł; R4 – 1260,00 zł; R6 – 830,00 zł; R8 p. Wiesław – 1550,00 zł; Władysława Zając z Krakowa – 100,00 zł; bezimienna – 100,00 zł; Zającowie Gać Nr385 – 200,00 zł; Bącal Anna – 200,00 zł; Gać Nr306 – 200,00 zł; Balawejder Gać Nr4- 100,00 zł; Gać Nr271 – 200,00 zł;  Gać Nr71 – 100,00 zł;  „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  6.  W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek – godzina święta od godz. 1700 - 1800  , a następnie – Msza Święta. Zachęcam do Spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem. Wyjazd z posługą sakramentalną do chorych i seniorów w piątek od godz. 800 .  W sobotę o godz. 1800 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo po Mszy Świętej.
  1. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
    Michał Józef Ząbroń, s. Zygmunta i Ktrystyny Kochmańska, stanu wolnego,   zamieszkały Gać        i            Paulina Agata Głąb, c. Mieczysława i Marioli Drabik, stanu wolnego,zamieszkała Sietesz – Zapowiedź 1.
    Paweł
    Jerzy Olech, śp. Andrzeja i Renaty Katarzyny Hołysz, stanu wolnego,   zamieszkały Gać     i            Mariola Barbara Olbrycht, c. Andrzeja i Agaty Niemczak, stanu wolnego,zamieszkała Markowa – Zapowiedź 2.