XVI Niedziela Zwykła / B

19 lipca 2015

1. Dziś – szesnasta niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazała nam troskę Pana Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Pan Jezus jako dobry Pasterz troszczy się również o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku.
  2. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Proszę w sobotę na godz.: 800 następujące osoby: Barbara Natońska, Elżbieta Karczmarz, Adam Rydz, Katarzyna Słysz, Anna Kielar, Krystyna Zając.
  3. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła – polichromia nawy głównej - wpłynęły ofiary: Proszę nie czytać – 150,00 zł; Lonc Stanisława Gać 193 – 100,00 zł; Alicja i Marcin Szlęk – 200,00 zł; Freń Janina Gać 471 – 100,00 zł; Wanda Ryszard Fołta i Miara Janina Gać 300 A – 300,00 zł; Gać 377 – 100,00 zł; Sochaccy Gać 503 A – 200,00 zł; Bezimienna – ale znana, bo pochodząca z Gaci – 1000,00 zł. „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  4. W sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji na parkingu obok kościoła odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych w sobotę po Mszy Świętej o godz. 1800. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  5. Zapowiedź:

Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:        Michał Bąk, s. Janusza i Bernardety Krauz, stanu wolnego,   zamieszkały Markowa                  i              Katarzyna Maria Lenar, c. Wojciecha i Bożeny Szpytma, stanu wolnego, zamieszkała Gać – Zapowiedź 1.