XXIV Niedziela Zwykła / B

13 września 2015

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Proszę następujące osoby: Piłat Zbigniew, Rożek Teresa, Wrona Renata, Kolczak Krystyna, Jakielaszek Katarzyna, Bondyra Renata.

2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Drogi Krzyżowej – Róża Wniebowzięcia NMP w składzie: Stańko Zofia, Brożbar Stanisława, Miara Krystyna, Delegiewicz Anna, Brożbar Maria, Rożek Teresa, Kielar Stanisława, Ingot Zofia, Jakielaszek Helena, trojnar Krystyna, Wyczańska Czesława, Kud Elżbieta, Suchecka Zofia, Machniak Józefa, Filar Zofia, Filar-Zyz Urszula, Zając Zofia, Wiglusz Stanisława, Wiglusz Helena (wszystkie ymienione po 50 zł = 950,00zł; + Gać 547 – 100,00zł; Natomiast na odnowienie polichromii w nawie głównej wpłynęły ofiary: Krystyna i Kazimierz Kud – 200,00zł; Gać Nr 6 – 300,00zł; Cużytek Eugenia Gać 39 – 200,00zł; Gać Nr 395 – 250,00zł; Gać Nr 17 – 300,00zł; Mazurek Antoni – 300,00zł; Katarzyna i Adam Wyczarscy Gać Nr 106B – 200,00zł; Markowa 1803 – 100,00zł; Markowa Nr 1823 – 200,00zł; Zwyczajowe: „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze.      Informuję że intencje wpisuję na miesiąc marzec 2016r.

3. Dziś – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku, a zarazem rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania. Obecny Tydzień Wychowania przypada w roku dwusetnych urodzin wielkiego wychowawcy i twórcy oryginalnego systemu wychowawczego – św. Jana Bosko. Zachęcamy do owocnego przeżycia czasu, który może stanowić kolejną szansę ożywienia zainteresowania problematyką wychowawczą realizowaną w praktyce polskich rodzin, szkół, przedszkoli i innych placówek wychowawczych. W poniedziałek na spotkanie zapraszam młodzież z I Klasy Gimnazjum wraz z Rodzicami; we wtorek młodzież z II Klasy Gimnazjum wraz z Rodzicami; oraz w środę młodzież z III Klasy Gimnazjum wraz z Rodzicami; a w czwartek kolej na dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej oczywiście wraz z Rodzicami.

4. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa.

5. W czwartek przypada 76. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.

6. W piątek będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona młodzieży i wielu z nas. Dzieci szkolne, młodzież zarówno gimnazjalną, jak i ze szkół ponadgimnazjalnych zapraszam na Mszę Świętą a po niej spotkanie Liturgiczną Służby Ołtarza.

7. Za tydzień – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku a zarazem Dzień Środków Społecznego Przekazu, obchodzony w Polsce w trzecią niedzielę września.

8. W tym roku obchodzimy 250. rocznicę ustanowienia liturgicznego Święta Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusa Archidiecezji Przemyskiej zaprasza na pielgrzymkę do Przemyśla kapłanów, siostry zakonne, wspólnoty strażowe, grupy modlitewne i wszystkich wiernych do wspólnego dziękczynienia z okazji wspomnianej rocznicy.            W sobotę, 26 września 2015 r. pragniemy okazać miłość oraz złożyć cześć i wynagrodzenie Sercu Bożemu za grzechy  nasze i świata całego. Chcemy także pogłębić istotę przeżywania pierwszych piątków miesiąca i podjąć ich praktykę na nowo. Zgłoszenia do 23 września!

9. Współczesna wersja:

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.