XXVI Niedziela Zwykła / B

27 września 2015

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na  raz następny proszę następujące osoby: Szlęk Grażyna, Bącal Urszula, Zając Anna, Szewczyk Maria, Dzień Stanisław.
  1. Do Kasy Inwestycyjnej na remont i na odnowienie polichromii w nawie głównej wpłynęły ofiary: R6 – 1140,00zł; Gać nr 73 – 200,00zł; Gać nr 195 – 200,00zł; Gać nr 439 – 200,00zł; Gać nr 308 Zofia i Karol Orzechowski – 200,00zł; Gać nr 131 – 200,00zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze.
  2. We wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcam do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.
  3. W tym tygodniu Msze Święte o godz.: 1700.
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek – Godzina Święta o godz.: 1600; pierwszy piątek - wyjazd z posługą sakramentalną do chorych i seniorów od godz. 800 natomiast po południu o godz.: 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, (…); Proszę nie odkładać spowiedzi św. na sam pierwszy piątek – bo wtedy może braknąć czasu;  i pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo pierwszo sobotnie.
  1. W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc w dni powszednie o godz.: 1630 przed Mszą, a w niedziele – po Mszy Świętej popołudniowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych i odmawiania modlitwy różańcowej.
  1. Za tydzień – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku i dzień imienin papieża Franciszka. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej popołudniowej – zmiana tajemnic różańcowych.

1. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Łańcucie składa serdeczną prośbę o pomoc, o płody rolne (ziemniaki i warzywa) ponieważ nas nie stać na zakup tych jak potrzebnych darów ziemi. Za wszelką pomoc udzieloną naszej kuchni składamy serdeczne podziękowania.  Proszę o przygotowanie darów, które będzie zbierał samochód przejeżdżający 30 – IX. 2015 r. drogami naszej wioski (od godz. 900).

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,  a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,  mocą Bożą strąć do piekła. Amen.