XXIX Niedziela Zwykła / B

18 października 2015

1. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Katarzyna Barbara Tomaszek, c. Tadeusza i Anny Krupa, stanu wolnego, zamieszkała Gać   i   Grzegorz Józef Markowski, s.Tadeusza i Stanisławy Stańko, stanu wolnego, zamieszkały Białoboki (parafia Ostrów). Zapowiedź 3
  2. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na  raz następny w sobotę o godz.: 830 proszę: Wiglusz Józef, Wiglusz Helena, Tuleja Marta, Bącal Wiesław, Jędrejko Kazimierz.
  3. Do Kasy Inwestycyjnej na remont i na odnowienie polichromii w nawie głównej wpłynęły ofiary: R7 – 1000,00zł; proszę nie czytać – 200,00zł; Gać 519 – 200,00zł; Gać 9 – 200,00zł; Na odnowienie DK Barbara i Jan Bar – 100,00zł; oraz z róży męskiej 3-y osoby = 150,00zł;   „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze.
  4. Dziś – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Misyjny. Niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Polsce. Obchody te mają na celu pobudzić nas do wspierania misji i misjonarzy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w tej intencji oraz środkami finansowymi. Naszą chlubą są misjonarze misyjni pochodzący z naszej diecezji i Ojczyzny. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych odprawianych w tym tygodniu, módlmy się za misje oraz o nowe powołania do pracy na misjach.
  5.  Dziś swoją modlitwą obejmujemy również pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza, wyznaczonego w kalendarzu liturgicznym na dzień 18 października.
  6. Za tydzień – trzydziesta niedziela w ciągu roku – uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę października.
  7. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony pamięci wszystkich wiernych zmarłych. W związku z tym serdecznie zapraszam na wypominki listopadowe, aby modlić się nie tylko za bliskich nam zmarłych, ale jako wspólnota Kościoła prosić o Boże miłosierdzie dla wszystkich, którzy wciąż jeszcze oczekują wybawienia i oczyszczenia.