Wszystkich Świętych

1 listopada 2015

1.    Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw u nas – jak w inne niedziele z jedną zmianą, a mianowicie: popołudniowa o godz.: 1300 a następnie procesja na cmentarzu, połączona z wypominkami i modlitwą za zmarłych.

2.    Jutro – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane inaczej Dniem Zadusznym. Msze Święte w naszym kościele o godz.: 730; 1030 z procesją połączoną z wypominkami i modlitwą za zmarłych i o godz.: 1700 .

3.    Odpusty za zmarłych: „Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w pozostałe zaś dni roku – cząstkowy. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami: spowiedź św., Komunia św. i modlitwa w intencji wyznaczonej przez papieża. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest nadto wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego. Jeżeli brak jest wspomnianej dyspozycji lub wymaganych warunków, wówczas odpust ten będzie cząstkowy. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień”.

4.    Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na  raz następny w sobotę o godz.: 830 proszę: Szlęk Katarzyna, Superson Maria, Superson Agata, Balawejder Ewelina, Jakielaszek Stanisław.

5.    Do Kasy Inwestycyjnej na renowację polichromii w nawie głównej wpłynęły ofiary; R1 – 810,00zł; bezimienna – 100,00zł; Markowa 1820 – 100,00zł; danych osobowych proszę nie czytać – 200,00zł; oraz ofiara na Drogę Krzyżową – 50,00zł;  „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze.

6.    W tym tygodniu proszę na spotkania młodzież gimnazjalną według ustalonego programu

7.    W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. – codziennie przed Mszą Świętą. Godzina święta w pierwszy czwartek po Mszy połączona z wypominkami za zmarłych. W piątek od godz.: 800wyjazd z posługą sakramentalną do chorych i seniorów a po południu po Mszy nabożeństwo pierwszowiątkowe połączone z wypominkami. W sobotę wypominki za zmarłych połączymy z nabożeństwem pierwszosobotnim.

8.    Za tydzień – 32. niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, oraz zakończenie Tygodnia Modlitw za Zmarłych.