XXXIII Niedziela Zwykła / B

15 listopada 2015

1. Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Liturgia słowa tej przedostatniej niedzieli roku liturgicznego zwraca naszą uwagę na sprawy eschatologiczne, czyli na powtórne przyjście Chrystusa, zmartwychwstanie umarłych, sąd ostateczny oraz tryumf Syna Bożego i wszystkich zjednoczonych z Nim przez łaskę uświęcającą. W odpowiedzi na usłyszane dziś słowo Boże nie szczędźmy starań, aby osiągnąć szczęście wieczne. Módlmy się także o nawrócenie grzeszników i pomagajmy duszom w czyśćcu cierpiącym.
  2. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na  raz następny w sobotę o godz.: 830 proszę: Ząbroń Agata, Gach Elżbieta, Szylar Edyta, Dzień Renata, Szubart Edyta.
  3. Do Kasy Inwestycyjnej na renowację polichromii w nawie głównej wpłynęły ofiary: Dzień Anna Nr 71 – 120,00zł (roczna skł.); Gać Nr 210 – 200,00zł; Gać Nr 301 – 200,00zł; Aneta Długosz Gać 259 – 200,00zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze.
  4. W środę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, która zginęła 18 XI 1914 roku, broniąc cnoty czystości i godności kobiety.
  5. W sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Podczas Mszy Świętych polecajmy Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych.
  6. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.