PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU - C

29 listopada 2015

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na  sobotę o godz.: 900 proszę: Jakielaszek Stanisław, Cwynar Zofia, Gorzkiewicz Janusz, Cyma Eugeniusz, Dzień Stanisław.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na renowację polichromii w nawie głównej wpłynęły ofiary: Gać Nr 19 – 200,00zł; Gać Nr 136 – 200,00zł; Gać Nr 545 – 200,00zł;  Zofia Szpiłyk Gać Nr 477 – 100,00zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze.
  3. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas. Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
  4. W pierwszą Niedzielę Adwentu, czyli – 29 listopada, po raz dwudziesty drugi rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Tradycyjnie symbolem akcji jest świeca, która znajdzie swoje miejsce na wigilijnym stole. Jej płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Nasza parafia otrzymała do rozprowadzenia 120 świec w cenie jak co roku a są one dostępne w zachrystii.
  5. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy: dorosłych      i dzieci każdego dnia o godz. 1700
  6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą i Mszę Świętą w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania o godz. 1600   ;  W pierwszy piątek zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1500 , podczas której będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W pierwszą sobotę po wieczornej Mszy Świętej  nabożeństwo pierwszosobotnie.