DRUGA NIEDZIELA ADWENTU - C

6 grudnia 2015

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania.
  2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.
  3. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na  sobotę o godz.: 900 proszę: Jakielaszek Kazimierz, Bącal Jolanta, Bęben Irena, Kuźniar Kazimierz, Wajhajmer Anna, Gorzkiewicz Janusz.
  4. Do Kasy Inwestycyjnej na renowację polichromii w nawie głównej wpłynęły ofiary: R4 – 1620,00zł; R6 – 230,00zł; Proszę nie czytać – 200,00zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze.
  5. W pierwszą Niedzielę Adwentu, czyli – 29 listopada, po raz dwudziesty drugi rozpoczęła się akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Symbolem akcji jest świeca, która niech znajdzie swoje miejsce na wigilijnym stole. Mamy jeszcze do rozprowadzenia 120 świec (w cenie jak co roku) a są one dostępne w zachrystii. Przypomnę: Siostry zaczęły rozprowadzać poświęcone i pobłogosławione przez kapłana opłatki – w salce obok kościoła. Prosimy o zaopatrywanie się w ten piękny symbol chleba znaku jedności i miłości w rodzinach.
  6. We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz.: 730, 1030 i o 1700 (rozdanie Medalików). W tę uroczystość rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia. Warto z tej racji sięgnąć po papieską bullę Misericordiae vultus, wyznaczającą treści tego roku. Jest dostępna m.in. w internecie.
  7. Przypominamy i zapraszamy na Msze Święte roratnie.