TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU - C

13 grudnia 2015

1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask. I nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzenie Pana Jezusa, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności; otwierajmy się na Jego moc. Niech nam w tym pomoże oczyszczenie naszych serc w sakramencie pokuty, do którego można przystąpić każdego dnia przed Eucharystią.
  2. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na  sobotę o godz.: 1200 proszę: Tomaszek Barbara, Czechowicz Agata, Bemben Mieczysław, Panek-Bemben Agnieszka, Kuźniar Barbara.
  3. Do Kasy Inwestycyjnej na renowację polichromii w nawie głównej wpłynęły ofiary: R8 Wacław - 290,00zł; Gać 338 – 100,00zł; Gać 30A – 200,00zł; Gać 64 – 100,00zł; Gać 142A – 200,00zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze.
  4. Trwa akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Są jeszcze dostępne świece w zachrystii.  Przypomnę: Siostry rozprowadzają poświęcone i pobłogosławione opłatki – w salce obok kościoła.
  5. Dzisiaj wspominamy też dramatyczne wydarzenia sprzed 34 lat. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.
  6. Do świąt Bożego Narodzenia jest coraz bliżej. Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód. Skorzystajmy z sakramentu Bożego miłosierdzia. Spowiedź przed świętami w sobotę od godz.: 900 – 1200.  Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatnią chwilę.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy popołudniowej na spotkanie zapraszają czciciele serc Pana Jezusa i Matki Boskiej.