ŚWIĘTEJ RODZINY

27 grudnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKE

1. Bóg zapłać siostrze zakonnej przygotowanie świątyni, za piękne i gustowne dekoracje w których widać i serce i wiele godzin spędzonych w świątyni, ale też i p. kościelnemu; p.stolarzowi Grzegorzowi Olbrycht za prace stolarskie; Orkiestrze OSP za uświetnienie muzyczne Uroczystości.

2. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na  czwartek 31.XII. o godz.: 900 proszę: Szlęk Józef, Jakielaszek Bronisława, Szlęk Andrzej, Wiglusz Stanisława, Drozd Małgorzata.

3. Do Kasy Inwestycyjnej na renowację polichromii w nawie głównej wpłynęły ofiary tzw. Składkowe roczne za 2015 r:: Maria i Józef Szlęk Gać Nr 219A = 120,00zł; Gać Nr 377 = 120,00zł; bezimienna = 100,00zł; Gać Nr 87 = 150,00zł; Gać Nr 4A = 200,00zł; R8 p.Wiesław = 810,00zł; R7 = 1550,00zł; Natomiast p. Marzena i Andrzej Duliban ufundowali 3-y nowe mikrofony w kwocie co najmniej 450,00zł;  „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

4. W tym tygodniu pożegnamy 2015 rok i powitamy rok 2016. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. W ostatni dzień roku, w czwartek, 31 grudnia, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas  Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz. 1500. Odśpiewamy uroczyste Ciebie Boga wysławiamy …  (za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami). Z racji tego, że ten czwartek poprzedza pierwszy piątek miesiąca w modlitwę adoracyjną włączymy również prośbę o święte powołania z naszej parafii.

5. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest tzw. świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Tego dnia Msze Święte w naszej parafii wg. porządku niedzielnego.

6. Pierwszy dzień nowego roku to także pierwszy piątek miesiąca. Nie będzie jednak comiesięcznych odwiedzin naszych starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. Uczynię to następnym miesiącu.

7. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 stycznia zapraszamy po wieczornej Mszy Świętej na nabożeństwo pierwszosobotnie.

8. Jutro ozpoczynam duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Razem z wami pragnę się modlić i przynosić wam dar Bożego błogosławieństwa. Porządek odwiedzin kolędowych: …

9. Zachęcamy do śpiewania kolęd w rodzinnym czy przyjacielskim gronie. I życzmy sobie, by Pan Jezus rodził się w naszych sercach, przemieniał je i obdarzał nas wieloma łaskami.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego. Zapewniamy o pamięci, życzliwości i modlitwie.