DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

3 stycznia 2016

1. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się człowiekiem i „rozbił namiot” wśród swojego ludu – zamieszkał pośród nas. Nie ustawajmy w dziękczynieniu za nieskończoną miłość Pana Boga. Niech wyrazem tego stanie się rodzinne, wspólne śpiewanie kolęd.
  2. Wraz z Siostrą zakonną pragnę serdecznie podziękować wszystkim parafianom, którzy otworzyli swoje domy, serca dla kolędników misyjnych i za złożone ofiary na misje. Zostało zebranych i przekazanych 2.804,00zł. „Bóg zapłać”.
  3. „Bóg zapłać” za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na  sobotę 09.I.2016 r. o godz.: 900 proszę: Drozd Małgorzata, Szpytma Maria, Baran Magdalena, Cwynar Aleksandra, Cieśla Wanda.
  4. Do Kasy Inwestycyjnej na renowację polichromii w nawie głównej wpłynęły ofiary: Krzysztofa Tonia Gać Nr 104 = 100,00zł; Miarowie Gać Nr 14 A = 200,00zł; Gać Nr 96 A = 200,00zł; Gać Nr 110 = 100 Canadyjskich Dolarów; bezimienna = 200,00zł; Gać  Nr 150 A = 200,00zł; Nr 164 = 100,00zł; Oraz składki całoroczne: Gać Nr 567 = 120,00zł; Kochmańscy Gać Nr 71A = 120,00zł;  „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.
  5. W środę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.
  6. Trwa kolędowa wizyta w rodzinach naszej parafialnej wspólnoty. W tym tygodniu odwiedzę …
  7. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy?