CHRZEST PAŃSKI - C

10 stycznia 2016

1. Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga.
  2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak będziemy śpiewać kolędy podczas liturgii –  zgodnie z dawną polską tradycją –  do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego..
  3. Siostry Służebniczki składają serdeczne podziękowania wszystkim parafianom, którzy złożyli ofiary z racji rozprowadzania opłatków. Niech dobry Bóg wynagrodzi ofiarność waszych serc. „Bóg zapłać”.
  4. Zakończyłem odwiedziny kolędowe naszych parafian. Wszystkim którzy znaleźli czas na chwilę wspólnej modlitwy, rozmowy składam podziękowanie.
  5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na  sobotę 16.I.2016 r. o godz.: 900 proszę: Drozd Małgorzata, Cieśla Wanda, Kądziołka Krystyna, Słowik Małgorzata, Wyczarska Małgorzata.
  6. Do Kasy Inwestycyjnej na renowację polichromii w nawie głównej wpłynęły ofiary: Składkowa Gać Nr 219 = 120,00zł; Rodzina Wenclów Gać Nr 206 = 300,00zł; Kaszubowie Gać Nr 485 = 200,00zł; Maria Nawracała Gać Nr 94 A = 200,00zł;  „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.