4 Niedziela Wielkiego Postu - C

6 marca 2016

.

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. Na  sobotę 12. III. 2016 r. o godz.: 900 proszę: Kazimierz Wiglusz, Andrzej Bieniasz, Anna Cyran, Grzegorz Zmysłowski, Agata Superson.

2. Do Kasy Inwestycyjnej na renowację polichromii w nawie głównej wpłynęła ofiara: Gać Nr 105 = 200,00zł; Całoroczna składka Stanisława Zięba Nr 10 = 120,00zł; Gać Nr 547 = 200,00zł; R4 = 1800,00zł; R3 = 1490,00zł; R2 = 1100,00zł; „Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

3. Rodzice Kacperka składają serdeczne podziękowania dla Orkiestry OSP Gać za zorganizowanie i przeprowadzenie muzycznego kolędowania – kwestowania. A dla wszystkich ofiarodawców, staropolskie „Bóg zapłać”, za dar serca.

4. Dziś o godz. 1500  gorzkie żale z nauką pasyjną - a po nich Msza św. około 1600; w piątek droga krzyżowa o 1630  – którą potraktujmy jako modlitwę w intencji rekolekcji rozpoczynających się w sobotę.
    REKOLEKCJE
    12. III. Sobota Rozpoczęcie rekolekcji o godz. 1700– Msza święta i nauka ogólna; po Mszy świętej – nauka dla młodzieży ponadgimnazjalnej;
    13. III. Niedziela

– Msza święta z nauką ogólną
    1030– Msza święta z nauką ogólną
    1500–Gorzkie Żale + pasyjne. Msza święta i nauka dla małżonków

5.  W tym tygodniu zapraszam gimnazjalistów na comiesięczne spotkania. W poniedziałek: I i II klasa Gimn. A w środę 3 klasa Gimn.

6. We wtorek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie. Wieczorną Eucharystię w tym dniu odprawimy właśnie w ich intencji.

7. Caritas rozpoczęła coroczną akcję dobroczynną, polegającą na rozprowadzaniu wielkanocnych paschalików i  cukrowych baranków. Składane przy tej okazji ofiary staną się wsparciem dla ludzi starszych, chorych, a zwłaszcza dzieci.

8. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

Kuźniar Grzegorz s. Stanisława i Zofii z d. Kud zamieszkały – Albigowa, stanu wolnego          i        Rydz Anna c. Zbigniewa i Marii z d. Cwynar, zamieszkała Gać, stanu wolnego – Zapowiedź 1.          Gdyby ktoś wiedział o istniejących przeszkodach do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy tymi narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.