NIEDZIELA PALMOWA - C

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

20 marca 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.    Dziś o godz. 1500   nabożeństwo gorzkich żali z ostatnią nauką pasyjną a Msza Święta około 1600.  W Wielki Piątek o 1430   droga krzyżowa (ulicami naszej parafii) a po niej rozpoczyna się nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego.

2.    Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: 

         Słysz Mateusz s. Emila i Iwony z d. Gniewek zamieszkały – Nowosielce, stanu wolnego         i        Wąsacz Emilia c. Jana i Zofii z d. Paluszek, zamieszkała Gać, stanu wolnego – Zapowiedź 2.

         Kuźniar Grzegorz s. Stanisława i Zofii z d. Kud zamieszkały – Albigowa, stanu wolnego          i        Rydz Anna c. Zbigniewa i Marii z d. Cwynar, zamieszkała Gać, stanu wolnego –Zapowiedź 3.      Gdyby ktoś wiedział o istniejących przeszkodach do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy tymi narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.

3.    Do Kasy Inwestycyjnej na renowację polichromii w nawie głównej wpłynęły ofiary: A.A. Pelcowie Gać Nr 251A = 200,00zł; Curzytek i Rak Gać Nr 271 = 200,00zł; Kordas Zofia Gać 214 = 100,00zł; Bącal Anna Gać Nr 593 = 200,00zł; Roczna Stańko Weronika Gać 221 = 120,00zł; Gać Nr 495A = 200,00zł + 120,00zł.
„Bóg zapłać za już i proszę o jeszcze”.

4.    Rodzice Dzieci, które w tym roku pójdą do I Komunii złożyli ofiarę na odnowienie figur, które zostaną ponownie umieszczone na bramie przed kościołem. Ponadto. Został zafundowany lichtarz mosiężny, który stoi przed ołtarzem. 1000 zł siostra dała z ofiar parafian, którzy sprzątają kościół a 800 zł dołożyli rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

5.    Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości.
W czwartek na godz. 900  proszę: Anna Dzień, Mieczysława Adamczak, Helena Tonia, Zofia Lecka, Stańko Bogusława. Na  sobotę 26. III. 2016 r. o godz.: 1230 proszę: Łyszczarz Justyna, Joanna Szewczyk, Dubiel Małgorzata, Danuta Kiełb, Zofia Skawina.

6.    25 marca to dzień, w którym Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak normy kalendarza liturgicznego wskazują na znaczenie dni Wielkiego Tygodnia i oktawy paschalnej, więc uroczystość tę obchodzić będziemy dopiero w poniedziałek po niedzieli Miłosierdzia Bożego, 4 kwietnia.

7.    Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne. Rozpocznie się w Wielki Czwartek o godz. 1900  Mszą Wieczerzy Pańskiej. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji nazywanego „ciemnicą”. Adoracja potrwa do godz.: 2130. Adorację wznowimy w Wielki Piątek o godz.: 900 , a następnie adoracja będzie prowadzona według porządku wywieszonego w gablocie aż do rozpoczęcia liturgii Męki Pańskiej.

8.    W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele parafialnym liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 1900. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie do godz.: 2130 i  Wielką Sobotę od godz.: 900, do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej. Do adoracji zapraszamy według ustalonego i wywieszonego porządku. Przypominamy też, że w Wielki Piątek wierni między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) niech pamiętają tego dnia o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

9.    Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. Zapraszamy od godz.:  900 na adorację Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się znaleźć czas w przedświątecznym zabieganiu, zarówno w Wielki Piątek, jak i Wielką Sobotę na indywidualną modlitwę przed naszym Panem i Zbawicielem.

10.   Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz.: 900, 1030 i 1200.

11.   Wieczorem w sobotę po zachodzie słońca, o godz. 1900   rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharysty-czna. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec i naczynia na wodę święconą.

12.  W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 600  uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Po procesji celebrować będziemy uroczystą Eucharystię. Następna Msza Święta o godz.: 1030. Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.