NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

3 kwietnia 2016

1.            Dzisiejsza niedziela ma przydomek: Miłosierdzia Bożego. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

2.          Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej wpłynęły ofiary: Gać Nr 555 = 200,00zł (opuszczone z 6.III.); Gać nr 224 = 100,00zł; Gać nr 143 = 200,00zł; Gać nr 71 = 100,00zł;  Składam serdeczne „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

3.          Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W sobotę na godz. 900  proszę: Jakielaszek Małgorzata, Lonc Justyna, Zgłobicka Anna, Polak Halina, Sochacki Krzysztof.

4.          Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte o godz: 730;1030 i1800.
W tym dniu ofiary na tacę przeznaczone są na Diec. Fundusz Obrony Życia.

5.          W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.

6.          W tym tygodniu spotkania formacyjne dla młodzieży gimnazjalnej wg. ustalonego porządku.

7.          Gminny Ośrodek Kultury w Gaci ogłasza nabór do chóru mieszanego (mężczyźni i kobiety). Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy poniedziałek tj. 04 kwietnia o godz.: 2000.
Zapraszamy do wspólnego śpiewania.