4 Wielkanocna / C

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.
  2. Najbliższa niedziela to już ostatnia niedziela kwietnia. I jak co roku, według programu duszpasterskiego, jest ona Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.
  3. W najbliższą niedzielę tj. 24 kwietnia we wszystkich kościołach katolickich w całej Europie odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla ludności Ukrainy. To pierwsza w tej skali akcja pomocy dla Ukrainy ze strony całego Kościoła w geście solidarności i miłosierdzia.
  4.  Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej wpłynęły ofiary: Markowa Nr 19A = 200,00zł; Gać Nr 199 = 20,00zł; Gać Nr 152 = 200,00zł; Kazimiera i Marian Młynarczyk Gać Nr 342 = 200,00zł;  Sabina i Wacław Zardzewiały = 200,00zł; R8 = 1230,00zł; Składam serdeczne „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W Sobotę na godz.: 800 proszę: Ziemniak Stefania, Orzechowska Zofia, Zając Małgorzata, Dzień Krystyna, Szczepankiewicz.
  6. Komunikat Dyrektora i Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.               Szanowni Rolnicy! W roku 2016 już po raz trzynasty możecie Państwo ubiegać się o przyznanie płatności bezpośrednich, płatności ONW i płatności rolno środowiskowych, dlatego też przypominam, że wnioski o przyznanie tych płatności można składać na jednym formularzu od 15 marca do 16 maja 2016 roku. Wnioski można przesłać pocztą lub złożyć je osobiście w biurach powiatowych Agencji.                      Złożenie wniosku po 16 maja ale przed 10 czerwca 2016 roku skutkować będzie pomniejszeniem płatności o 1 % za każdy dzień roboczy opóźnienia.             Zachęcam zatem do terminowego składania wniosków do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.               Z wyrazami szacunku Teresa Pamuła Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.