Wniebowstąpienie Pańskie / C

8 maja 2016

1.    W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze, Konferencja Episkopatu Polski zachęca do przeżywania niedzieli, 8 maja 2016 r. jako dnia solidarności z ofiarami kataklizmu. Wsparcie ofiarom straszliwego kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę w niedzielę 8 maja br. oraz ofiary składane do puszek w kościołach. Zebrane ofiary z kościołów naszej Archidiecezji zostaną przez pośrednictwo Kurii przekazane do odpowiednich instytucji.

2.  W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.

3.  Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4.  W tym tygodniu proszę na spotkania młodzież gimnazjalną: poniedziałek – I gimnazjalna; wtorek – II gimnazjalna; środę – III gimnazjalna.

5.  W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej.

6.  Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed Mszą Świętą można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.

7.   Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej wpłynęły ofiary: nie podpisana = 100,00zł; Gać Nr 399 = 200,00zł; Gać Nr 252 = 200,00zł; Gać Nr 353 = 200,00zł; Składam: „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

8.  Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu dyżur podejmują Rodzice dzieci pierwszokomunijnych według ustalonego z siostrą Janiną porządku.

9.  Ponowny apel do parafian.
Mieszkańcy miejscowości Gać ponownie zwracają się z prośbą do wszystkich parafian o udzielenie pomocy w dokończeniu oczyszczenia śmietnika przy cmentarzu. Prosimy o przybycie wszystkich chętnych z całej miejscowości w pierwszą sobotę czerwca tj. 04.06.2016 r. na godz. 8.00 na parking przy cmentarzu. Prosimy o zabranie ze sobą rękawiczek, łopat.