Zesłanie Ducha Świętego / C

15 maja 2016

1.  Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. Dla naszej parafii jest to dzień I Komunii.

2.  Codziennie –  po Mszy Świętej popołudniowej – zapraszam wszystkie Dzieci I Komunijne w „bieli” oraz parafian do wspólnej modlitwy z Maryją podczas nabożeństw majowych.

3.  Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej wpłynęły ofiary: Gać Nr 377 = 100,00zł; Gać Nr 17 = 120,00zł + 200,00zł. Składam: „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

4.  Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 21. V. dyżur podejmują Rodzice dzieci „rocznicowych”.
Przy tej okazji chciałbym podziękować za sortowanie śmieci na cmentarnym śmietniku. A byli to: Agnieszka Panek, Katarzyna Szlęk, Michał Lenar, Lesław Stańko, Adam Adamczak, Edward Kochanowski, Mateusz Kochanowski, Maria Bemben, Wiesława Dzień, Piotr Rusinek, Józef Balawejder, Andrzej Bieniasz, Kazimierz Wiglusz, Zbigniew Sas, Marzena Duliban, Józef Duliban. Natomiast Paweł Panek – użyczył ciężkiego sprzętu, aby wywieźć nieposortowaną część śmieci na wskazane miejsce.

5.  W najbliższy czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu
i Wiecznemu Kapłanowi. To święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie.

6.  Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Tomasz Michalik s. Wiesława i Grażyny z d. Cieśla, stanu wolnego. zamieszkały – Gać, i Edyta Kotlińska c. Edwarda i Kazimiery z d. Mikuła, stanu wolnego, zamieszkała Przeworsk – Parafia OO. Bernardyni – Zapowiedź 1.
Piotr Mierzwa s. Józefa i Cecylii z d. Szczepańska zamieszkały – Gać, stanu wolnego i Gabriela Rudnicka c. Mieczysława i Genowefy z d. Kilian, zamieszkała Sietesz, stanu wolnego – Zapowiedź 3.

Gdyby ktoś wiedział o istniejących przeszkodach do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy tymi narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.