Najświętszej Trójcy / C

22 maja 2016

1. Przez wszystkie dni maja trwa w naszym kościele – po      Mszy wieczornej –  wspólna modlitwa      maryjna. Zachęcamy do udziału w niej.
  2. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za      ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 28. V. dyżur      podejmują: Michał Lenar, Marta Sas, Grażyna Wilk, Aneta Dubiel, Anna Głąb.
  3. W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego      Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie      wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte o godz.: 730  i druga Msza św. będzie o godz. 930       a po niej procesja z Najświętszym      Sakramentem do czterech ołtarzy. Popołudniowej nie będzie.
  4. Proszę o przygotowanie ołtarzy: pierwszego – sąsiedzi za kościołem P. Piotr i      Joanna Broda;  drugiego – u   P. Zofii Szpiłyk = Młodzi; trzeciego –p. Robert i Krzysztof Ziemniak;      czwartego – P. Wojciech i Stanisław Lenar;. Oczywiście, tak jak      zawsze – pomoc sąsiedzka mile widziana.
  5. Wszyscy wierni na      mocy uczestnictwa w powszechnym kapłaństwie Chrystusa są zobowiązani do      oddawania chwały Bogu także przez angażowanie się w przebieg procesji.      Proszę, w najbliższy czwartek i przez całą „oktawę”, aby młodzież męska z      Gimnazjum czuła się odpowiedzialną za noszenie chorągwi; natomiast za      noszenie feretronów – odpowiedzialna młodzież żeńska z Gimnazjum. Na procesję      w czwartek i w ciągu „oktawy” zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Proszę      o przeprowadzenie próby i dopilnowanie dzieci w czasie procesji. Proszę,      też Dzieci, aby przyszły na próbę we wtorek na godz.: 1715. Dla      dzieci z klasy I, II, III i IV - obecność obowiązkowa. Siostry Zakonne      zwracają się również z prośbą o przynoszenie kwiatków do sypania na Boże      Ciało i przez Oktawę
  6. W ramach tak zwanej      „oktawy Bożego Ciała” – w piątek i sobotę – procesja teoforyczna połączona      z nabożeństwem majowym po mszach św.
  7. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze      świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy      pamiętać w modlitwie.
  8. Tomasz Michalik s. Wiesława i      Grażyny z d. Cieśla, stanu wolnego.      zamieszkały – Gać, i Edyta Kotuńska c. Edwarda i Kazimiery z d.      Mikuła, stanu wolnego, zamieszkała      Przeworsk – Parafia OO. Bernardyni –      Zapowiedź 2.