11 Niedziela zwykła / C

12 czerwca 2016

1.   Święty Łukasz Ewangelista nazywany jest piewcą Bożego miłosierdzia. W wielu miejscach swojej Ewangelii przedstawia ten przymiot Pana Boga, m.in. we fragmencie, który dzisiaj usłyszeliśmy. Ufając w nieskończone miłosierdzie Boże, nie bójmy się do niego zbliżać – korzystajmy z tej łaski jak najczęściej. Objawia się ona zwłaszcza w sakramencie spowiedzi świętej, do którego można przystąpić przed każdą Mszą Świętą.

2.   Wyrosło nam rusztowanie, stąd też należy podziękować za wykonane prace: p. Kościelnemu Józefowi Duliban, p. Wiesławowi Kuźniar, p. Andrzejowi Drozd, p. Wojciechowi Lenar, p. Ryszardowi Fołta, p. Grzegorzowi Wronie i jego synom: Michałowi i Bartkowi; p. Antoniemu Kędzior; p. Kamilowi Kuźniar, p. Grzegorzowi Szylar, p. Stanisławowi Jakielaszek.

3.   Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 18. VI. dyżur podejmują: Sas Wanda, Bondyra Krystyna, Tomaszek Anna, Wencel Mieczysława, Duliban Marzena.

4.   Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej wpłynęły ofiary: R2 = 720,00zł; R6 = 650,00zł; Ryszard Zając = 100,00zł. Składam: „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

5.   Ogłoszenie na prośbę POLICJI:

Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku – Wydział Ruchu Drogowego – informuje = przypomina, że w każdym dniu i o każdej porze dnia użytkowników dróg publicznych obowiązują przepisy ruchu drogowego. W związku z tym pamiętajmy, że wszystkich kierujących pojazdami obowiązuje przepis o zakazie postoju pojazdów mechanicznych na chodnikach: koło kościoła, żłobka, szkoły, sklepu pana Puchały.

Natomiast miejscami postoju – dla pojazdów - są parkingi, (czy też ta łączka utwardzona poniżej plebanii).
         Jak przestrzega policja – „złamanie zakazu będzie karane mandatami.

Dodam, że spotkanie z policjantami odbyło się w szkole w gabinecie pani dyrektor. Owe spotkanie związane było tylko i wyłącznie w sprawie zakazu postoju samochodów na chodniku.

Jak widzicie  wbrew temu co wieść gminna niesie, nie zostałem jednak zatrzymany ani nawet przesłuchany.

6.   Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

1.        Damian Edward Cwykiel s. Zbigniewa i Bernardy z d. Bącal, stanu wolnego, zamieszkały – Gać z Justyną Zofią Flejszar c. Tadeusza i Renaty z d. Hołub, stanu wolnego, zamieszkałą Łańcut – Parafia-Fara – Zapowiedź 3.
  2.        Łukasz Kud s. Stanisława i Alicji z d. Bartman, stanu wolnego, zamieszkały Gać z Elżbietą Pietrzyk c. Edwarda i Ireny z d. Gierlach, stanu wolnego, zamieszkała Rzeszów, parafia św. Jadwigi. Zapowiedź 2.
  3.        Andrzej Wiśniowski s. Adama i Ireny Orzechowskiej,stanu wolnego, zamieszkały – Gać z Justyną Czarny c. Zygmunta i Marii Superson, stanu wolnego, zamieszkała – Nowosielce. Zapowiedź 1.