12 Niedziela zwykła / C

19 czerwca 2016

1.   „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.

2.   Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 25. VI. 2016 r. dyżur podejmują: Mazurek Antoni, Kordas Anna, Ulman Maria, Kordas Agnieszka, Tonia Bożena.

3.   Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej wpłynęły ofiary: Siostry Służebniczki = 200,00zł; „wdowi grosz” = 100,00zł; Zającowie Anna i Stanisław Gać Nr 385 = 200,00zł; Paluszek Gać Nr 561 = 120,00 + 200,00zł; Gać Nr 335 = 200,00zł; Bęben Irena z córką i synem Gać Nr 237 = 100,00zł; Gać Nr 147 = 200,00zł; Całoroczna Gać Nr 571 = 120,00zł; Składam: „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

4.   Przypominam Ogłoszenie:

Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku – Wydział Ruchu Drogowego – informuje i przypomina, że w każdym dniu i o każdej porze użytkowników dróg publicznych obowiązują przepisy ruchu drogowego. W związku z tym pamiętajmy, że wszystkich kierujących pojazdami obowiązuje przepis o zakazie postoju pojazdów mechanicznych na chodnikach: koło kościoła, żłobka, szkoły, sklepu pana Puchały.

Natomiast miejscami postoju – dla pojazdów - są parkingi, (czy też ta łączka utwardzona poniżej plebanii).
         Jak przestrzega policja – „złamanie zakazu” skutkuje karanymi mandatami.

5.   Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

1.        Łukasz Kud s. Stanisława i Alicji z d. Bartman, stanu wolnego,
    zamieszkały Gać
    z Elżbietą Pietrzyk c. Edwarda i Ireny z d. Gierlach, stanu wolnego, zamieszkała Rzeszów, parafia św. Jadwigi. Zapowiedź 3.
  2.        Andrzej Wiśniowski s. Adama i Ireny Orzechowskiej,stanu wolnego, zamieszkały – Gać z Justyną Czarny c. Zygmunta i Marii Superson, stanu wolnego, zamieszkała – Nowosielce. Zapowiedź 2.

6.   Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 830 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

7.   W niedzielę, będziemy gościć w naszej parafii księdza Wiesława Mareckiego – aktualnie pracującego na misjach w Kamerunie.