13 Niedziela zwykła / C

26 czerwca 2016

1. W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Z powołaniem współbrzmi obecność w naszej parafii księdza Wiesława Mareckiego – aktualnie pracującego na misjach w Kamerunie.

2. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 02. VII. 2016 r. dyżur podejmują: Cecylia Mierzwa, Grażyna Kordas, Anna Rabuszko, Teresa Kędzior, Aniela Ryznar.

3. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej – wpłynęły ofiary: Cwynarowie Gać Nr 320 = 200,00zł; Gać Nr 247 = 200,00zł; „nie podpisana” = 200,00zł;  R3 = 590,00zł; R1 = 480,00zł.   Składam: „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

4. Nie minął miesiąc od sprzątania śmietnika na cmentarzu. Codziennie są tam różni ludzie, po których pan grabarz musi co dzień segregować śmieci. Pomyśl. Czy to tak trudno, aby szkło dać do szkła, plastik do plastiku a trawę do trawy. Wydaje się że trzeba mieć tylko trochę dobrej woli. Słów brak.

5. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. o godz. 700  i  1800. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej. Chociaż tego dnia nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego

6. W ostatni dzień czerwca przypadnie czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca. Podczas ostatniego czerwcowego nabożeństwa i tzw.: „Godziny świętej” (1700 – 1800), pomodlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej, a także o nowe i święte powołania.

7. W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, a po południu o godz.; 1500 zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na modlitwę adoracyjną. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację zakończymy Litanią ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą Świętą o Sercu Bożym.

8. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo różańcowe- pierwszosobotnie.

1. 4 lipca 2013r. – a zatem już niebawem – wyruszy na szlak ku Jasnej Górze XXXIII Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymka odbędzie się w terminie dotychczasowym, tj. w dniach 4-15 lipca. Uczestniczyć w niej może młodzież powyżej 15. roku życia oraz dorośli w wieku do 65 lat. Udział nieletnich jest możliwy według następujących zasad: w wieku do lat 15 – w towarzystwie i pod opieką osoby dorosłej; w wieku 15-18 lat – na podstawie pisemnego zezwolenia rodziców lub opiekunów. Pielgrzymkę można będzie rozpocząć albo w stolicy archidiecezji, tj. w Przemyślu, 4 lipca, albo w jednym z lokalnych ośrodków pielgrzymkowych np.: Przeworsku, Łańcucie i Krośnie – 6 lipca. Więcej informacji na stronie: www.przemyska.pl/
  2. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

Andrzej Wiśniowski s. Adama i Ireny Orzechowskiej,stanu wolnego, zamieszkały – Gać z Justyną Czarny c. Zygmunta i Marii Superson, stanu wolnego, zamieszkała – Nowosielce. Zapowiedź 3.