15 Niedziela zwykła / C

10 lipca 2016

1. Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu − przykazaniu miłości oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy. Już za 10 dni będziemy mieli okazję zaoferować chrześcijańską gościnność i życzliwość wobec młodych, którzy przybędą do naszego kraju na wspólne spotkanie i modlitwę.
  2. Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 16. VII. 2016 r. dyżur podejmują: Krzeszowiec Przemysław, Jakielaszek Zofia, Drozd Eugeniusz, Zubek Agata, Stańko Katarzyna.
  3. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej – wpłynęły ofiary: Gać Nr 231 = 200,00zł; Ryznarowie Zofia i Marian Gać Nr 323 A = 200,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  4. Dziś po Mszy Świętej popołudniowej na spotkanie zapraszają „Czciciele Serc Pana Jezusa i Matki Bożej”.