16 Niedziela zwykła / C

17 lipca 2016

1. Jakże      ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają      o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i      bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał      potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym      się już w tę środę, 20 lipca XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą      one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych,      którzy będą ich przyjmować.
  2. W przyszłą      niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich      użytkowników z racji przypadającego w poniedziałek, 25 lipca wspomnienia      Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.
  3.  Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 23. VII. 2016 r. dyżur podejmują: Drozd Eugeniusz, Dzień Apolonia, Krzan Marta, Bar Marta, Dzień Anna.
  4. Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej – wpłynęły ofiary: Najpierw - z przeprosinami bo przeoczyłem - R 4 = 1700,00zł; Ksiądz Prałat i P.Katechetka = 500,00zł; Kordas Gać Nr 216 = 200,00zł; Gać Nr 167 = 200,00zł; Brożbar Zofia Gać Nr 132 = 200,00zł; Sochaccy Gać Nr 563 = 200,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.