17 Niedziela zwykła / C

24 lipca 2016

1.    Siostra Przełożona Prowincjonalna Sióstr Służebniczek zawiadamia, że podczas tegorocznych zmian personalnych dyspozycją zostały objęte:
a. siostra Janina Krupa pełniąca obowiązek przełożonej domu Sióstr, organistki i katechetki w Gaci. Od sierpnia posługę przełożonej domu Sióstr i organistki pełnić będzie Angelika Kasperczyk, natomiast obowiązki katechetki pełnić będzie s. Małgorzata Sowa dojeżdżająca ze wspólnoty sióstr z Nowosielec.
b. siostra Katarzyna Rut przechodzi na placówkę do Sieniawy a do Gaci przychodzi siostra Bożena Pruchnicka.
Od siebie dodam: „Dziękuję wszystkim siostrom za modlitwy i dobrą współpracę a przybyłe siostry witam serdecznie, życzę wiele łask Bożych i ludzkiej życzliwości”.

2.     Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży. Od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.

3.      Bóg zapłać za podjęcie kolejki, za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu – tj. 30. VII. 2016 r. dyżur podejmują: Ulman Joanna, Michniewska Teresa, Dązbłaż Sabina, Cwykiel Bernadeta, Trojnar Małgorzata.

4.       Do Kasy Inwestycyjnej – na remont i odnowienie polichromii w Nawie Głównej – wpłynęły ofiary: Zofia i Krystyna Wilk Łańcut = 200,00zł; Gać 518 = 300,00zł; Maria Czechowicz Gać 18 = 300,00zł;  „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

5.        Dziś, w związku z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących, błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Dziś też – MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W Roku Miłosierdzia jest to także uczynek miłosierdzia wobec tych, którzy czynią miłosierdzie na misjach z pomocą pojazdów. Weź udział w Akcji św. Krzysztof. Podziękuj Panu Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry. Pomóż polskim misjonarzom w zakupie pojazdów misyjnych.